جمعه 11 اسفند 1402 - 01 Mar 2024
تاریخ انتشار: 1399/03/09 11:52
کد خبر: 1886

جزئیات قتل رومینا به دست پدرش

اخبار 20:30 دیشب طی گزارشی از نقش تتلو در قتل رومینا توسط پدرش گفت.

رومینا این روزها تیتر اول خبرگزاری ها است و واکنش همه سلبریتی ها را به همراه داشته است . رومینا که بخاطر فرار با یک پسر توسط پدرش در خواب به قتل رسید . رومینا در 13 سالگی با داس سربریده شد . گزارش جالب 20:30 از نقش تتلو در کشته شدن  رومینا  به دست پدرش را در ادامه می بینید :

 
 
 
 

رومینا اشرفی دختر 14 ساله تالشی که توسط پدرش به قتل رسیده است اکنون مادری داغدار مانده که فقط همسایه ها و اهالی محل صدای ضجه هایش را می شنوند.

 

رومینا دختر 14 ساله تالشی که یکم خرداد ماه توسط پدرش وقتی در خواب بود با داس به قتل رسید و پدر رومینا سر دخترش را به خاطر فرار با پسری به نام بهمن خاوری از تن جدا کرد بازتاب گسترده ای در رسانه ها داشت در این میان هر چه بود درباره پدر و عموهای رومینا اشرفی و تصمیم به قتل رومینا در خبرها ذکر می شد در این ویدیوی که نشان می دهد آمبولانس جسد رومینا را برای خاکسپاری و دفن منتقل می کند صدای جیغ های مادر رومینا اشرفی شنیده می شود که از دیدن صحنه قتل دخترش شوکه اشت

 

یکی از اهالی این منطقه به خبرنگار جنایی رکنا درباره قتل رومینا اشرفی گفت: وقتی آمبولانس برای انتقال جسد رومینا وارد محله شد همسایه ها شوکه بودند که در خانه خانواده اشرفی چه اتفاقی رخ داده است کسی باور نمی کرد رومینا توسط پدرش به قتل رسیده است. زنان محله با شناختی که از مادر رومینا داشتند گفتند: مادر رومینا واقعا به دخترش وابسته بود چون رومینا دختر مهربانی بود و با وجود اینکه هنوز شوکه است و حال و روزش مساعد نیست مدام با خود می گوید اگر می دانستم همسرم رومینا را به قتل می رساند ثانیه ای او را تنها نمی گذاشتم.

 

مادر رومینا هنوز شوکه است و با خود ای کاش ای کاش می گوید...

مادر رومینا مدام با خود می گوید: ای کاش رومینا را در اتاق خواب تنها نمی گذاشتم چون پدر رومینا مردی عصبی و تندخو بود . تصویر رومینا و صدایش هنوز در خانه است کسی باور ندارد که رومینا توسط همسرم کشته شده است. رامین برادر رومینا که 6 سال سن دارد بی تاب خواهرش است کاش پایم می شکست برای شستن لباس ها به حمام نمی رفتم دخترم ناز خوابیده بود.

اهلی محله می گویند مادر رومینا در شوکی عمیق فرورفته که مدام با آرامبخش او را خواب می کنند و هر بار که به هوش می آید با جیغ و گریه از رومینا اشرفی یاد می کند و حادثه قتل جلوی چشمانش تداعی می شود.

یکی از همسایه ها گفت: ما هم باور نداریم رومینا کشته شده است دختری آرام بود می دانستیم پسری را که اختلاف مذهب دارند دوست دارد برای خانواده اش و فامیل اشرفی این یک دغدغه بود وقتی شنیدیم چه قتلی رخ داده است باور نمی کردیم همه داعداریم و بیشتر نگران مادرش هستیم خب پدرش با قانون سر و کار دارد اما مادر و برادر رومینا وضعیت بدتری دارند.

 

رومینا اشرفی خطاکار نبود، قصد ازدواج داشت

رومینا اشرفی دختر اهل تالش را پدرش به قتل رساند. پدر با داس سر از بدن فرزندش جدا کرد. جرم رومینا از نگاه پدر، فرار از خانه با پسر مورد علاقه اش بود. رومینای 14 ساله وقتی فرار کرده بود و بعد از دستگیری از سوی پلیس ، به ماموران گفت :" مرا به دست پدرم بدهید، من را خواهد کشت" کسی حرف های این دختر را باور نکرد. به پدرش سپرده شد. به خانه رفت . شب که خوابید ، پدر بر بالین دختر خوابش حاضر شد و با داس ، سر از تنش جدا کرد.

 

رومینا به قتل رسید اما فرار دختران و پسران عاشق در تالش رسم است

رومینا اشرفی که کشته شد ، موج خبر قتل او در سراسر کشور پیچید. از مردم تا فعالان اجتماعی و مسئولان به این جنایت واکنش نشان دادند.

معصومه ابتکار - معاون امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری بلافاصله دستور رسیدگی ویژه به پرونده قتل این دختر 14 ساله را به دستیار ویژه در امور حقوق شهروندی این معاونت ابلاغ کرد.

 

بررسی پرونده قتل رومینا اشرفی در معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری

شهناز سجادی دستیار ویژه در امور حقوق شهروندی معاونت امور زنان و خانواده در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی رکنا، درباره جزئیات پرونده رومینا اشرفی چنین گفت: موضوع قتل و نحوه قتل رومینا اشرفی در دست تحقیق و بررسی قرار دارد . حواشی زیادی در این پرونده وجود دارد که به عواملی مثل عرف منطقه، قوانین و مسامحه ای که می توانست، صورت بگیرد. مربوط می شود.

 

سوابق زیاد قتل های ناموسی در کشور / رومینا قربانی شد

دستیار ویژه در امور حقوق شهروندی معاونت امور زنان و خانواده ادامه داد: متاسفانه در سوابق قضایی ما وجود چنین قتل هایی کم نیست بنابراین نیاز است تا اقدامات پیشگیرانه ای صورت بگیرد تا از این دست حوادث جلوگیری شود.

دستیار ویژه در امور حقوق شهروندی معاونت امور زنان و خانواده درباره اقدامات و بررسی هایی که تاکنون در خصوص قتل رومینا اشرفی در این معاونت و بخش حقوقی آن صورت گرفته است چنین گفت: تماسی از طرف معاونت امور زنان و خانواده با ارگان های ذی ربط صورت گرفته است. البته از آنجایی که جرم عمومی است خود دادستان به عنوان مدعی العموم ورود پیدا کرده تا ابعاد مختلف مسئله روشن شود.

 

دستیار ویژه در امور حقوق شهروندی معاونت امور زنان و خانواده خاطر نشان کرد: در این حادثه مسائلی وجود دارد که باید اندیشمندان حقوقی و جامعه شناسی به آن ورود کنند و فقط اینگونه نباشد که دستگاه قضا بخواهد آن را بررسی کند چراکه دستگاه قضایی این مسئله را در چارچوب قانون بررسی و برای آن حکمی صادر خواهد کرد اما برای اینکه جامعه دیگر با چنین اتفاقات تلخی روبرو نشود باید تحقیقات و مطالعاتی صورت بگیرد تا دیگر شاهد چنین حوادثی نباشیم.

 

دستیار ویژه در امور حقوق شهروندی معاونت امور زنان و خانواده درباره آخرین گزارش از قتل رومینا اشرفی خاطرنشان کرد: روایت های مختلفی که از سوی رسانه ها بیان شده به گونه ای متحد الشکل هستند و به واقعیت امر نزدیک است اما در کل در منطقه تالش رسمی وجود دارد که اگر دختر و پسری یکدیگر را دوست داشته باشند و خانواده هایشان مخالفت کنند، آنها با یکدیگر فرار می کنند.

 

دستیار ویژه در امور حقوق شهروندی معاونت امور زنان و خانواده ادامه داد: فرار کردن دختر و پسر در عرف نواحی مختلف ایران وجود دارد که نمی توان آن را آدم ربایی نیز نامید چراکه با خواست افراد این اتفاق رخ می دهد و بعد از فرار پسر برای ازدواج اقدام می کند.

 

فرار رومینا اشرفی برای ازدواج بوده است

دستیار ویژه در امور حقوق شهروندی معاونت امور زنان و خانواده تصریح کرد: در ناحیه تالش و آذربایجان غربی فرار کردن عشاق یک رسم دیرینه است تا پدر را در یک کار انجام شده قرار بدهند که او با ازدواج آن دختر و پسر موافقت کند که در خصوص رومینا اشرفی نیز چنین اتفاقی رخ داده است.

 

ریش سفیدانی که نیامدند و مرگ رومینا رقم خورد

دستیار ویژه در امور حقوق شهروندی معاونت امور زنان و خانواده تشریح کرد: پدر رومینا اشرفی نیز در خصوص این فرار کوتاه نیامده و از آنجایی که پدر بر دختر ولایت دارد، دادگاه رومینا اشرفی را تحویل پدر می دهد. اما در کل باید به این موضوع به صورت عرفی نگاه می شد چراکه ربودنی اتفاق نیوفتاده بود فلذا باید بزرگترهای فامیل میانجی گری میکردند تا ازدواج رخ بدهد اما اینکه چرا پدر اصرار به بردن دختر خود کرده است هنوز مشخص نیست.

 

دستیار ویژه در امور حقوق شهروندی معاونت امور زنان و خانواده با بیان اینکه ما ظرفیت های خوبی در بهزیستی داریم که دادگاه می توانست از آن استفاده بکند گفت: دادگاه باید از ظرفیت دستگاه های ذی ربط استفاده می کرد تا این اتفاق رخ ندهد.

دستیار ویژه در امور حقوق شهروندی معاونت امور زنان و خانواده تشریح کرد: نیاز است تا لایحه منع خشونت علیه زنان و لایحه حمایت از کودکان هرچه سریع تر به نتیجه برسد تا بتوانیم خلاء های فرهنگی را با قانون پر کنیم. معاونت امور زنان و خانواده 8 سال است که برای نتیجه دادن این لوایح تلاش می کند تا شاید از اینگونه اتفاقات جلوگیری شود.

دستیار ویژه در امور حقوق شهروندی معاونت امور زنان و خانواده افزود: اگر لوایح حمایتی از زنان و کودکان به نتیجه برسند، قضات بر اساس آنها حکم می دهند و دیگر اینگونه نیست چون پدر ولایت دارد، حتما کودک را به او تحویل بدهند. کمااینکه لایحه منع خشونت علیه زنان خواست هم طیف ها است بنابراین هرچه زود تر باید کاری کنیم تا نتیجه بخش باشند.

 

رومینا اشرفی چه سرنوشتی داشت؟

بهمن خاوری معشوقه رومینا و خواهرش ناگفته هایی درباره ماجرای قتل رومینا توسط پدرش را فاش کردند.

بهمن خاوری جوان 29 ساله تالشی که دلباخته رومینا 14 ساله بود و یکم خرداد ماه پدر رومینا اشرفی را با داس هنگامی که خواب بود سر برید ماجرای فرار رومینا از خانه پدری را تعریف کرد و گفت : من رومینا را دوست داشتم و دل مان می خواست با هم ازدواج کنیم اما به خاطر تفاوت فرهنگی و مذهبی اجازه ازدواج نداشتیم رومینا همیشه از وضعیت خانه پدری اش می نالید و شکایت داشت و رومینا می گفت پدرش مردی عصبی و خشمگین است و همیشه داس در کنار دستش بود و وقتی مشکلی در خانه رخ می داد به سرعت عصبانی می شد و رومینا یا مادرش را کتک می زد.

 

ماجرای رومینا اشرفی از زبان بهمن خاوری و خواهرش / در پاسگاه سیلی به گوش پدر رومینا زدم!

بهمن خاوری درباره فرار با رومینا اشرفی تالشی در ادامه گفت: رومینا به من گفت که به دنبالش بروم چون دیگر تحمل ماندن در خانه پدرش را نداشت و در اصل به من پناه آورده بود یکبار هم من یکی از اقوام را نزد پدر رومینا فرستادم تا رومینا را برایم خواستگاری کند اما پدر رومینا تهدید کرده بود که ما را با شلیک گلوله می کشد و دخترش را به من نمی دهد.

 

بهمن می گوید رومینا به خواسته خود فرار کرد

بهمن خاوری در ادامه افزود: مدام به رومینا می گفتم سن تو کم است و صبر می کنیم تا پدرت رضایت دهد ولی رومینا از خانه با پای خودش به خانه خواهر بزرگ من آمد و اصلا آدم ربایی در کار نبود .پدر رومینا از من شکایت کرده بود شنیده ام مدام رومینا را کتک می زد رومینا بارها و بارها گفته بود که پدرش مانع ازدواج ما می شود و چاره ای جز فرار نمی دید .

 

ناگفته های بهمن خاوری از قتل رومینا اشرفی به دست پسر / رومینا قبل از فرار چه گفته بود؟

بعد از اینکه رومینا با خواست خودش به خانه خواهر من آمد و به من پناه آورد از پاسگاه به من زنگ زدند رومینا گوشی تلفن را گرفت و گفت آدم ربایی و دزدی در کار نبوده و من به خواسته خودش به خانه خواهر بهمن آمدم.

 

حرف های خواهر بهمن خاوری / وقتی رومینا مهمان خانه شان بود

خواهر بهمن خاوری که رومینا 6 روز مهمان خانه شان بود گفت: در این چند روز که رومینا در خانه من مهمان بود مثل یک دسته گل از او امانتداری کردم حتی پسر و برادرم بهمن را به خانه دیگران فرستادم تا رومینا در خانه من احساس راحتی و امنیت داشته باشد . رومینا دختر خوب و مهربانی بود و زمانیکه با پدر رومینا در پاسگاه آستارا رو به رو شدم حرف های ناشایستی را چند بار تکرار کرد که مجبور شدم سیلی به گوش پدر رومینا بزنم پدر رومینا در پاسگاه آستارا با نقشه دخترش را به خانه کشاند در حالیکه گفته بود به ازدواج بهمن و رومینا رضایت می دهد که متوجه شدیم رومینا توسط پدرش به قتل رسیده است.

 

در این مطلب واکنش برخی از هنرمندان را نسبت به این فاجعه ملاحظه می کنید.

 

امیر مهدی ژوله برای رومینا اشرفی نوشت

"چیزی نیست.فرزند گرامی آن«مرد»،نوه فلان«مرد»،خواهر فلان«مرد»وخواهرزاده فلان«مردان»کمی داسی شده است.

قیصرهای امروزی به جای برادران اب منگل، سراغ خواهرشان ، دخترشان ، مادرشان می روند انگار.

ما؟ بعد از اشک و رنج و پست و استوری هایمان،سراغ داس زبان و خیال و کردار مردانه مان خواهیم رفت، باز.

«به کدامین گناه کشته شده ای»را همه مان باید جواب پس بدهیم،خیلی زود."

رزیتا غفاری : رومینا دخترکم ! دلم صد پاره شد

رزیتا غفاری بازیگر مطرح ایرانی با انتشار عکس خود و دختر زیبایش برای رومینا اشرفی این گونه نوشت: " اخ..که دلم صد پاره شد امشب.....دخترکم...زیبای مادر.... آغوش من همیشه به روی تو باز است..... دلت که شکست ...از این دنیایی که گاهی...جهنمی میشود... بهشت را برایت میسازم...تو آسوده باش....تو آسوده بخواب....

به امید روزی که تمام دختران سرزمین من در آغوش پدران و مادرانشان آسوده بخواب روند"

مرجانه گلچین به یاد رومینا اشرفی : شرمگینم دخترم

مرجانه گلچین بازیگر سینما و تلویزیون پیشکسوت ایرانی با انتشار یک نقاشی از چهره "رومینا" در صفحه اینستاگرامش نوشت:

" بر تن یاس سفید سفره

جای قلاب کمر میسوزد

لب فریاد مرا میدوزد

سیر سیرم، سیر از مشت و لگد

برده داران حقیر مرگ بو، بر سر بازار عاشق میکشند

خواب مخمل را بر هم میزنند

این کنیزکان خواهر منند

اییییییی مردم مردم

بازهم سر خوردم مردم از مرد بد نامردم

من به خودنه که به زن بد کردم

شرمگینم دخترم، شرمگینم که هنوز در دنیایی زندگی میکنیم، که برای جلو گیری از خشونت، علیه زنان، باید تلاش کرد، کاش این خشونت همانقدر که بعضیها انکارش میکنند واقعا وجود نداشت، باورش سخت است که بعد از چند هزار سال تمدن بشر هنوز ، علیه خودش مکررا دست به خشونت میزند ایا ما اشرف مخلوقاتیم؟"

فقیه سلطانی: بهار فصل برداشت تو نبود رومینا جان

فقیه سلطانی نسبت به این جنایت واکنش نشان داد و در صفحه اینستاگرامش نوشت: " بهار فصل برداشت تو نبود !

جوانه ی سر بریده با دستان باغبان!

چقدر شبیهند هلال داس ، با شکل ماه ناتمام آرزوهایت !

و بگو‌ بدانم .. این فواره ی گلوی ترد و کودکانه ی تو نیست که از دهان فرشته ی سنگیه مسخ شده بر حوض خانه ی بی بی ، حالا این چنین سرخ میتراود!؟"

واکنش لیندا کیانی به قتل رومینا اشرفی

لیندا کیانی بازیگر جوان کشورمان که به تازگی خبر ازدواجش را رسانه ای کرده است ، نسبت به قتل رومینا اشرفی واکنش نشان داد و عکس تامل برانگیزی در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرد.

صابر ابر برای رومینا اشرفی نوشت: خدا را شاهد می‌گیرم، سوگ از‌این غریب‌تر سراغ ندارم

صابر ابر بازیگر تئاتر، تلویزیون و سینمای کشورمان با انتشار عکس زیر و دلنوشته ای برای رومینای تازه از دست رفته، منتشر کرد:

"رومینا زدوده و صیقل کرده شده و جلا داده، پاک و پاکیزه کرده

رومینا خدای طبیعت و سرسبزی ...

سر سبز!

سَرِ سبز...

در قدیم به مکان های سرسبز و حاصل خیز و پر بار رومینا می گفتند.

و خدا را بابت رومینا ستایش می‌کردند.

و حالا و امروز رومینا نامی‌ست که بابت «دوستت دارم» بسترش سرخ میشود.

آنقدر خبر را از صبح در سرم مرور کردم ، آنقدر از صدای لبه داس به پوستِ دختری که «دوستت دارم» را بلد بود به خود پیچیدم.

آنقدر نفس حبس کردم و چشم بستم و صدای قلبم را در خود شنیدم که «آفتاب بیاید نیامد»

خدا را شاهد می‌گیرم، سوگ از‌این غریب‌تر سراغ ندارم.

تن بدهی به دریدنِ تنِ دختری (دخترت) که قلبش برای کسی تپیده بود و چنان ایستاد که قلب‌ها تپیدند.

بخوان براهنی را

بخوان

هزار بار و هزاران بار

«اگرچه هق هقم از خواب، خوابِ تلخ برآشفت خوابِ خسته و شیرین بچه‌های جهان را

ولی، گریستن نتوانستم

نه پیشِ دوست

نه در حضور غریبه

نه کنجِ خلوتِ خود

گریستن نتوانستم که آفتاب

بیاید

نیامد"

 

 

گفتگو با رعنا دشتی، مادر رومینا را بخوانید:

تصمیم شما چیست؟

جدا می شوم از پدر رومینا. نمی توانم با او زندگی کنم و به آن خانه برگردم.

 

فکر نمی کردید شوهرتان این ها را انجام دهد؟

نه اصلا. باورم نمی شود آدم چطور بچه اش را بکشد؟

 

قبلش رومینا را زده بود؟

نه. رومینا به حرفش گوش می کرد. مجبور بود چون کلا از او می ترسیدند. خشن بود.

 

شوهرتان چه کاره بود؟

شغل آزاد. دامداری می کرد.

 

به شما نگفته بود بچه را می کشم؟

وقتی رومینا را خانه آوردند چیزی نگفت اما قبلش می گفت او را می کشد.

 

صدای شما در خبرها منتشر شد که گفته بودید همسرتان خواسته رومینا خودش را بکشد. این موضوع مال چه زمانی بود؟

10 روز قبل از این اتفاق بود. قبل از این که فرار کند.

 

چرا گفت خودکشی کند؟

برای این که با آن پسر حرف می زد.

 

فقط چون این پسر بود مخالفت می کرد؟

کلا مخالف بود ولی وقتی فرار کرده بود اگر پسر دیگری بود شاید کوتاه می آمد. این پسر را خودش می شناخت.

 

چرا اینقدر با این پسر مخالفت بود؟

می گفت خوب نیستند.

 

ولی صدای پدر بهمن را که شنیدیم به خاطر رومینا گریه می کرد؟

اخلاقا خوب هستند. می گفتند بهمن فساد اخلاقی داشت وگرنه به خاطر مال و ثروت نبود.

 

پس ماجرای شیعه و سنی نبود؟

نه... اصلا.

 

رومینا اصلا با شما در مورد بهمن صحبت می کرد؟

نه هیچ وقت.

 

رومینا می توانست بهمن را ببیند؟

نه...فقط تلفنی!

 

بهمن شغل هم دارد؟

کارگری می کند. کارگر داربست است.

 

چطور با هم دوست شدند؟

پسره به همسایه شان زنگ زده و گفته بود که من این دختر را می خواهم و می خواهم از او خواستگاری کنم.

 

کجا رومینا را دیده بود؟

همسایه هستند. او را دیده بود.

 

بهمن با سابقه ای که داشت دستگیر نشد؟

الان دستگیر شده است. سابقه اش آدم ربایی نبود.

 

تقاضای شما در دادگاه چیست؟

هنوز چیزی نگفته ایم.

 

عموهایش چه می گویند؟

طرفدارش هستند. می دانند که آزاد می شود.

 

اگر طلاقتان ندهد چه کار می کنید؟

دست قانون است. اگر بیاید بیرون ما را می زند. عادت کرده بود! ممکن است آنجا دیوانه تر هم بشود.

 

رومینا را دوست داشت؟

دوست داشت ولی سختگیری هم می کرد.

 

 

رومینا هیچ وقت از آرزوهایش برای شما گفته بود؟

یادم نیست. دوست داشت عروس شود.

 

قالیباف

شرح عکس: رعنا دشتی مادر رومینا سمت راست تصویر ، خاله رومینا سمت چپ تصویر

 

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://setareparsi.com/d/3npxg2