یک‌شنبه 06 اسفند 1402 - 25 Feb 2024
تاریخ انتشار: 1399/09/02 18:25
کد خبر: 6894

ممنوع الکار شدن شرینی و آجیل فروشی ها+جزئیات

رئیس گشت تعزیرات حکومتی تهران از ممنوعیت فروش شیرینی ، آجیل و خشکبار در تعطیلات کرونایی خبر داد.

ناصر مدیحی طامه رئیس گشت تعزیرات حکومتی تهران درباره اقدامات انجام شده در خصوص نظارت بر بازار و اصناف گفت: با توجه به ابلاغیه ستاد ملی مقابله با کرونا تمام صنف‌های فعال در گروه شغلی یک، مجاز به ادامه فعالیت هستند.​


خبرجنجالی:عکس باورنکردنی از آیدا کیخانی بعد از شیمی درمانی+عکس


وی افزود: بنابه اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا، برخی از اصناف حق فعالیت را ندارند لذا در صورت مشاهده باز بودن واحد‌های کسب و کار غیرمجاز در وهله اول به آن‌ها تذکر خواهیم داد و در صورت عدم اعتنا به تذکر بازرسان تعزیرات، محل مورد نظر پلمپ و صاحبان آن متحمل جریمه خواهند شد.

مدیحی طامه تصریح کرد: صبح امروز در بازرسی از مجموعه بازار مولوی تذکر جدی به بنکداران این مجموعه داده شد و علاوه برآن اعلام کردیم که محل‌های عرضه آجیل و خشکبار حق بازگشایی و فروش این محصولات را ندارند.

وی افزود: بسیاری از مراکز عرضه آجیل و خشکبار اقدام به فروش شیرینی و کیک می‌کنند که این موضوع خلاف مقررات ابلاغی در بحث کرونا است و تمام مراکز عرضه شرینی و کیک باید فعالیت خود را متوقف کنند و در صورت عدم رعایت به قوانین، برابر بند کاف ماده ۳۷ قانون نظام صنفی با متخلفان این حوزه برخورد خواهد شد.

رئیس گشت تعزیرات تهران با بیان شناسایی یک شعبه مطرح عرضه نان در پایتخت که اقدام به فروش شیرینی، کیک و انواع و اقسام نوشیدنی می‌کرد، اظهار کرد: این مرکز در کنار فروش نان اقدام به عرضه کیک و شیرینی و برپایی کافی شاپ کرده که طبق مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا این اقدام خلاف قانون است.


خبرداغ:رفتار نامتعارف لیلا حاتمی با آقای رئیس جمهور حاشیه ساز شد+عکس

وی افزود: بنابه قانون نظام صنفی و قانون تعزیرات با این مرکز متخلف برخورد و متولیان آن جریمه خواهند شد.

مدیحی طامه تاکید کرد: تمام صنف‌هایی که تداخل صنفی انجام می‌دهند باید از فعالیت خود دست کشیده و طبق قانون به انجام کار خود مشغول شوند در غیر این صورت با برخورد سخت بازرسان گشت تعزیرات مواجه خواهند شد.


کپی لینک کوتاه خبر: https://setareparsi.com/d/4ynla2