پنج‌شنبه 10 اسفند 1402 - 29 Feb 2024
تاریخ انتشار: 1399/08/01 08:39
کد خبر: 5919

خودرو با کاهش قیمت 10 تا 20 میلیونی همراه شد!+جزئیات

در پی کاهش نرخ ارز، قیمت‌ها در بازار خودرو هم کاهشی شد به صورتی که امروز قیمت خودروهای داخلی ۱۰ تا ۲۰ میلیون تومان ارزان شدند.

به دنبال کاهشی شدن نرخ دلار و یورو در بازار، قیمت خودرو هم در بازار رو به کاهش گذاشت. هم اکنون تعداد فروشندگان خودرو در بازار بیشتر از میزان تقاضای خرید است اما در مجموع معامله‌ای انجام نمی گیرد، در عین حال وضعیت بازار خودرو طوری است که قیمت ها چندان باثبات نیستند و به عنوان مثال برای خودرویی مثل پراید ۱۳۱ قیمت بین ۱۰۷ تا ۱۱۲ میلیون تومان اعلام می شود.

 


خبرجدید:سهمیه بنزین آبان واریز شد + جدول


 

سعید موتمنی، رئیس اتحادیه نمایشگاه داران اتومبیل در این خصوص گفت: با افت قیمت ارز، قیمت ها در بازار خودرو هم کاهشی شده هرچند خرید و فروشی انجام نمی گیرد.

علیرضا پورحسنی یکی از فعالان خودرو هم در این خصوص به ما گفت: تا دیروز بازار خودرو در مقابل کاهش قیمت‌ها مقاومت می‌کرد اما امروز شاهد کاهش قابل توجه قیمت ها در این بازار هستیم.

وی ادامه داد: هم اکنون بحث دلار ۲۶ هزار تومانی در بازار مطرح است که اگر این رقم محقق شود قیمت خودرو در بازار کاهش چشمگیری خواهد داشت.

فرهاد منادی، یکی از خریداران خودرو هم در این خصوص گفت: چند وقتی است که قصد داشتم یک دستگاه پراید خریداری کنم اما قیمت ها در بازار مدام در حال افزایش بود و به سطحی رسیده بود که توان خرید نداشتم.

 

 

وی ادامه داد: به توصیه دوستانم دست نگه داشتم و صبر کردم تا قیمت در بازار کاهش یابد، در عین حال در قرعه کشی خودروسازان هم شرکت کردم که البته برنده نشدم.

در حال حاضر در بازار خودرو،  پراید ۱۳۱  با قیمتی نزدیک به ۱۱۰ میلیون،  پارس ال_ایکس  ۲۸۶ میلیون،  ۴۰۵ SLX  حدود ۲۱۸ میلیون،  ۲۰۷ اتوماتیک  ۴۹۰ میلیون،  ۲۰۶   تیپ   ۲  نزدیک به ۲۱۰ میلیون،  ۲۰۷   دستی حدود ۳۳۵ میلیون،  دنا   معمولی  ۲۹۵ میلیون،  سمند دوگانه سوز  نزدیک به ۲۷۰ میلیون و  پژو ۴۰۵ دوگانه  حدود ۲۱۸ میلیون قیمتگذاری شدند.


کپی لینک کوتاه خبر: https://setareparsi.com/d/4vm764