پنج‌شنبه 10 اسفند 1402 - 29 Feb 2024
تاریخ انتشار: 1401/11/02 16:30
رژیم لاغری
کد خبر: 12961

عوارض غیر قابل جبران رژیم های لاغری | چاقی در کمین است

یک متخصص طب ایرانی معتقد است افراد برای لاغرشدن باید به مزاج خود توجه کنند چرا که عدم توجه به مزاج مشکلاتی را برای آنها در پی خواهد داشت.

معمولا اولین قدمی که افراد برای رژیم غذایی برای لاغری برمی‌دارند، حذف مواد غذایی و نخوردن است.  دوست دارید لاغر شوید؟ دلتان می‌خواهد هر لباسی که به تن می‌کنید، روی تنتان بنشیند و زیبا و خوش اندام باشید. روزانه میلیونها نفر در سر تاسر جهان به دنبال رژیم غذایی برای لاغر ی و رژیم کاهش وزن هستند تا بتوانند خیلی سریع و آسان به وزن دلخواهشان برسند. اما اکثر این افراد در پی لاغری سریع بدون رژیم هستند و دوست ندارند که زحمت دنبال کردن رژیم لاغری مناسب را به خود بدهند. بسیاری از کسانی که به دنبال گرفتن رژیم لاغری هستند، معمولاً نمی‌دانند بهترین رژیم لاغری مناسب برای بدن آنها کدام است و همینطور بدون پرس و جویی خاص، رژیم‌های لاغری را دنبال می‌کنند که برای بدن فردی آشنا جواب داده و وی به وزن ایده آل خود رسیده است.

عوارض غیر قابل جبران رژیم های لاغری

ناصر رضایی پور، در مورد رژیم غذایی گفت: خوردن مستمر سالاد کاهو و گوجه خیار با هدف لاغر شدن باعث افزایش رطوبت بدن می‌شود و به جای لاغر شدن بیشتر زمینه ابتلا به بیماری‌های گوارشی، کبدی، رحمی، پوست و مو و…، را پدید می‌آورد.

وی تاکید کرد: بسیاری برای لاغر شدن، بی توجه به مزاج خود، لزوم تنظیم فعالیت ورزشی و…، از رژیم‌های کم ‌کالری مانند سالاد یا نوشیدن آب کمک‌ می‌گیرند. چنین افرادی، ابتدا وزن‌ بدن آنها به ‌سرعت کم می‌شود ولی خیلی زود به جایی می‌رسند که وزن‌شان ثابت ‌می‌ماند و تغییری ‌نمی‌کند.

این متخصص طب ایرانی گفت: مصرف مداوم خیار، کاهو، گوجه و نظیر این سردی‌ها با چاشنی ترش، موجب کاهش گرمی و افزایش تری بدن می‌شود که این رطوبت، در قالب بافت چربی (با طبیعت سرد و تر)، در بدن ذخیره‌می‌شود و در درازمدت موجب شکست رژیم، برگشت وزن و چاقی مجدد می‌شود.

رضایی پور افزود: متاسفانه امروزه با افراد زیادی مواجه می‌شویم که شاید با گرفتن رژیم، بدون توجه به مزاج و…، چربی بدن‌ آنها کم شده‌ باشد ولی دچار آسیب‌هایی در دیگر اعضا هستند. کبد چرب، ریزش مو، مشکلات رحمی، چربی خون بالا، ضعف بدنی و روحی و…، ناشی از مصرف مداوم و زیاد مواد غذایی سرد. خیلی از این افراد که با رعایت رژیم‌های کم‌ کالری و بدون توجه به طبیعت بدن و دیگر شرایط جسمی، روحی، سنی، اقلیمی و…، اقدام به کاهش‌وزن می‌کنند، پس‌از مدتی چاقی آنها برمی‌گردد و حتی ممکن است چاق‌تر از گذشته شوند.


کپی لینک کوتاه خبر: https://setareparsi.com/d/4mr783