پنج‌شنبه 24 خرداد 1403 - 13 Jun 2024
تاریخ انتشار: 1401/10/22 05:45
ترکیب | ترکیب رنگ | ترکیب رنگ در لباس
کد خبر: 12634

ترکیب رنگ لباس ها | تاثیر ترکیب رنگ در لباس آراسته و جذاب

انتخاب مناسب رنگ لباس در ظاهر آراسته و مرتب بسیار اهمیت دارد .در ادامه با فاکتورهای ترکیب رنگ در لباس ها ما را همراهی کنید.

ترکیب رنگ لباس : برای خیلی از افراد مهم نیست در چه فصلی از سال هستند آنها همیشه ترکیب رنگ های تکراری می پوشند.اما اگر هر فردی بداند کدام ترکیب رنگ به او بیشتر می آید بهتر می تواند انتخاب کند.به همین منظور در ترکیب رنگ لباس ها باید به رنگ پوست،چشم و ... اهمیت داد.با ما همراه باشید تا بتوانید بهترین ترکیب رنگ های لباس را انتخاب کنید.

ترکیب رنگ لباس

کدام رنگ لباس به کدام رنگ پوست و مو می‌آید ؟

اگر می‌خواهید بدانید تن رنگ پوست شما چیست، در وسط روز که هوا کاملاً روشن است، بیرون بروید و به رگ های دست با دقت نگاه کنید. اگر رنگ رگ های شما متمایل به آبی است، تن رنگ پوست شما سرد و اگر رگ های شما متمایل به سبز است، تن رنگ پوست شما گرم است.

با یک امتحان دیگر هم می‌توانید به سادگی بفهمید تن رنگ پوست شما چیست. برای این کار یک لباس به رنگ صورتی و یک لباس به رنگ نارنجی انتخاب کنید. هر دو لباس باید از یک جنس باشند. هر دو را هم زمان روی صورت بگیرید. اگر صورتی باعث درخشان نشان دادن پوست شد، تن رنگ پوست سرد و اگر نارنجی باعث درخشان به نظر آمدن پوست شود، تن رنگ پوست گرم است.

با انجام دادن این دو آزمایش ساده به راحتی می‌توانید رنگ مناسب لباس را با توجه به رنگ پوست خود انتخاب کنید و مطمئن باشید که آن رنگ یا رنگ ها به شما می‌آید.

رنگ های آبی، بنفش و صورتی به پوست هایی که تن سرد دارند و روشن هستند و رنگ های زرد، قرمز، نارنجی و قهوه ای به پوست هایی که تن گرم دارند و تیره هستند، می‌آید.

رنگ های خنثی مانند سیاه، خاکستری و سفید که ریشه هر سه یکی است، به هر رنگ پوستی می‌آیند. این رنگ ها از ترکیب همه رنگ هایی که در طبیعت وجود دارند، درست شده‌اند. به این رنگ ها، رنگ های برنده هم می‌گویند. رنگ های برنده به همه می‌آید و با هر رنگ پوستی چه تیره و چه روشن ترکیب زیبایی به وجود می‌آورد.

نقش ترکیب رنگ در انتخاب رنگ لباس

ترکیب رنگ لباس

برای ترکیب رنگ ها باید دقت کنید رنگ های انتخابی با هم هماهنگ باشند. هر دو یا چند رنگی را نمی‌توان به راحتی با هم ترکیب کرد.

هرگز بیشتر از سه رنگ را با هم نپوشید. این امر باعث می‌شود ظاهر نامرتب و شلخته به نظر بیاید.

تا جایی که می‌توانید از رنگ‌ های تیره در زیر و از رنگ‌ های روشن‌ در روی لباس‌ استفاده کنید. رنگ تیره اندام را لاغر تر نشان می‌دهد.

استفاده از رنگ‌ های شاد و روشن برای شال و روسری، صورت را شاداب تر نشان می‌دهد.

سیاه و سفید از رنگ‌های خنثی هستند که می‌توان آن ها را با هر رنگی هماهنگ کرد.

خاکستری روشن و طوسی هم از جمله رنگ‌ هایی هستند که به همه رنگ‌ ها می‌آیند.

از پوشیدن رنگ‌ هایی مانند بنفش و زرد، سبز و آبی، قرمز و صورتی، آبی تیره و مشکی که خیلی به هم نزدیک‌ هستند یا خیلی با هم تضاد دارند، خودداری کنید.

اگر پوستی تیره با چشمانی قهوه‌ ای دارید، می‌توانید قرمز و نارنجی، سبز و بژ، سبز و بنفش تیره، قرمز و مشکی، سبز و گوجه‌ ای، قرمز و خاکستری را با هم بپوشید.

ترکیب رنگ های بژ و سفید، خرمایی و زرد، خاکستری و خرمایی، آبی‌ نفتی و بژ، خرمایی و سفید شیری هم به شما می‌آید، اگر پوستی روشن با موهای تیره دارید.

در صورتی که پوست و موی شما هر دو روشن است، ترکیب‌ های شکلاتی و قرمز، خاکستری و مشکی، سفید و مشکی، شتری و مشکی را انتخاب کنید.


کپی لینک کوتاه خبر: https://setareparsi.com/d/4jqol2