شنبه 26 خرداد 1403 - 15 Jun 2024
تاریخ انتشار: 1401/11/22 11:54
The Last Of Us | سریال The Last Of Us | بازی The Last Of Us
کد خبر: 13527

حقایقی فاش شده از سریال The Last Of Us | مواردی از بازی The Last Of Us که در سریال وجود ندارند

مواری از بازی The Last Of Us وجود دارند که تاکنون در سریال اقتباسی آن از شبکه اچ‎‌بی‌او به تصویر کشیده نشده‌اند.

به گزارش ستاره پارسی: سریال آخرین بازمانده از ما (The Last Of Us) توانسته در همین ابتدا خودش را به عنوان اقتباسی موفق بر اساس بازی‌ها معرفی کند و در حال حاضر و با پخش فصل اول، صحبت درباره  سریال The Last Of Us بسیار زیاد است. بیننده‌ها و طرفداران هر هفته ماجراجویی‌های تازه‌ای را با جوئل با بازی پدرو پاسکال و الی با بازی بلا رمزی تجربه می‌کنند.

با اینکه این فرنچایز به عنوان بازی‌های بسیار برجسته در بین گیمرها طرفداران بسیار زیادی دارند اما کسانی که تاکنون بازی‌ها را انجام نداده‌اند نیز به همین زودی شیفته سریال «لست آو آس» شدند که نشان‌دهنده داستان‌سرایی عالی، نقش‌آفرینی فوق‌العاده بازیگران و همچنین کارگردانی جذاب این اثر است.

بسیار اقتباس‌های ساخته شده بر اساس بازی‌های ویدیویی آثار ناامیدکننده بودند اما در سال‌های اخیر این موضوع تغییر کرده و آثار مختلفی از جمله سریال «آخرین بازمانده از ما» توانستند خودشان را نسبت به منابع اصلی وفادار نگه دارند. اما این به معنای آن نیست که تمام جزئیات و موارد در سریال مشابه بازی‌ها است. البته اکثر تغییرات صورت گرفته سبب جذاب‌تر و بهتر شدن سریال شده اما با این وجود، برخی موارد از بازی‌ها هستند که در سریال (تا به امروز) دیده نشدند که در ادامه این مطلب به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

هشدار اسپویل!

۱. هاگ‌ها

در بازی «لست آو آس»، عفونت قارچی از طریق هاگ‌ها گسترش پیدا می‌کند، هاگ‌هایی که در هوای محیط‌های سرپوشیده باقی می‌مانند و از طریق تنفس می‌توانند این عفونت قارچی را انتقال بدهند. این مناطق آلوده اغلب موارد در بازی به چشم می‌خورند و باعث می‌شوند تا جوئل به هنگام عبور از این مناطق کشنده، از ماسک گاز استفاده کند و لحظات بسیار پرتنش و مهیجی را برای گیمر رقم بزند.

با این حال، سریال «آخرین بازمانده از ما» عملکرد این عفونت قارچی را تغییر داد و در این اثر، به جای هاگ‌ها، از ماده‌ای شبیه پیچک به عنوان راه گسترش عفونت یاد شده است، راهی که می‌تواند زامبی‌ها را همانند یک ذهن تجمعی به یکدیگر متصل کند.

در حقیقت، زمانی که فرد گامی اشتباه روی بخشی از این پیچک‌ها یا بدن زامبی‌ها بگذارد، می‌تواند گروهی از زامبی‌ها را بیدار و به سمت خود بکشاند. همین نیز باعث شده تا شخصیت‌ها در سریال همیشه باید مواظب قدم‌های خود باشند.

 

The Last Of Us

 

۲. اکشن کمتر

بازی «لست آو آس» به عنوان اثری اکشن و ماجراجویی شناخته می‌شود و در مدت زمان خود نیز سکانس‌های اکشن و مهیجی را برای گیمرها به ارمغان می‎‌آورد تا آن‌ها بتوانند از بازی لذت ببرند. این در حالی است که بازی علاوه بر اینکه زمان بسیار زیادی را صرف توسعه کاراکترها و جهان‌سازی می‌کند،‌ سکانس‌های مبارزه و تیراندازی زیادی را با افراد آلوده و همچنین مهاجمان درون خود جای داده است.

سریال «آخرین بازمانده از ما» به طور قابل‌توجهی کمتر اکشن محور است و سازندگان تصمیم گرفتند بیشتر روی توسعه شخصیت‌ها تمرکز کنند. نیل دراکمن که خالق بازی و سریال است،‌ از این تصمیم خود پشتیبانی کرده و اظهار داشته که آن‌ها تصمیم گرفتند فقط صحنه‌های خشونت‌آمیز ضروری از بازی‌ها را در این سریال به نمایش بگذارند.

 

The Last Of Us

 

۳. بی‌رحمی جوئل و تس

بازی «لست آو آس» هیچ گاه این موضوع که جوئل قادر به انجام کارهای بسیار بدی است را پنهان نمی‌کند و حتی این مسئله در یکی از صحنه‌های ابتدایی بازی به نمایش گذاشته می‌شود. پس از اینکه رابرت در معامله‌ای سر آن‌ها را کلاه می‌گذارد، جوئل و تس او را پیدا و سپس شکنجه می‌کنند تا محل اجناس دزدیده شده را فاش کند. در پایان نیز تس به جای اینکه او را رها کند، با خونسردی تمام اعدامش می‌کند.

تاکنون، سریال «آخرین بازمانده از ما» فقط اشاره کرده که جوئل در گذشته مرتکب کارهای بسیار بدی شده و الی نیز از آن‌ها باخبر می‌شود اما بیننده‌ها تاکنون چنین اعمال بدی را از سوی جوئل مشاهده نکردند.

حتی سکانس مرتبط با رابرت به گونه‌ای تغییر کرده که او به دست فایرفلایز کشته می‌شود و حتی این مورد نیز برای بیننده نشان داده نشد. در سریال فقط نشان داده که جوئل و تس برای بقاء دست به کشتن بقیه می‌زنند.

 

The Last Of Us

 

۴. تهدید فدرا

در حدود یک چهارم ابتدایی بازی «لست آو آس»، سازمان فدرا (FEDRA) تهدیدی دائم برای جوئل، الی و تس بود. آن‌ها پس از اینکه از منطقه قرنطینه گریختند و مبارزه‌ای با یکی از سربازان داشتند، در ادامه نیز تحت تعقیب سربازان فدرا بودند. در نتیجه این تعقیب و گریز نیز تس توسط زامبی‌ها گاز گرفته شد و در ادامه عقب ماند تا جلوی آن‌ها را بگیرد و در نهایت از دنیا رفت.

سازمان فدرا در سریال «آخرین بازمانده از ما» حضور بسیار کمتری دارد (البته تاکنون) و این نیروی نظامی فاسد فقط در قسمت اول و در منطقه قرنطینه بوستون به نمایش گذاشته شده بود. این در حالی است که در سریال و به هنگام خروج جوئل به همراه الی و تس از بوستون، جوئل با یک سرباز درگیر می‌شود که اولین صحنه از وحشی‌گری درونی جوئل به شمار می‌رفت.

 

The Last Of Us

 

۵. حضور جوئل و الی در شهر بیل

در یکی از سکانس‌های بازی «لست آو آس»، جوئل و الی درون شهری پر از تله ساخته بیل در حال سفر هستند و جوئل قصد دارد تا دوست قدیمی خودش یعنی بیل را پیدا کند. در دنیای بازی، بیل همچنان زنده است و زمانی که جوئل و الی به او می‌رسند، بیل به آن‎‌ها کمک می‌کند تا در سکانسی بسیار مهیج و پرتنش درون مدرسه، موتور ماشین را پیدا کنند. این در حالی است که آن‌ها با تعداد بسیار زیادی از افراد آلوده روبه‌رو می‌شوند.

همانطور که قبلا گفته شده، قسمت سوم سریال «آخرین بازمانده از ما» نسبت به بازی‌ها تفاوت بسیار زیادی دارد. این قسمت به جای اینکه روی اکشن‌ها و زامبی‌ها تمرکز داشته باشد، بیشتر مربوط به داستان عاشقانه میان بیل با بازی نیک آفرمن و فرانک با بازی موری بارتلت بوده و تغییرات قابل‌توجهی در داستان آن‌ها ایجاد کرده است.

 

The Last Of Us

 

۶. قدرت‌های جوئل

بازی «لست آو آس» داستانی بالغانه دارد و یکی از بهترین نمونه‌ها از بازی‌های ویدیویی در این زمینه به شمار می‌رود اما همچنان یک بازی است و در آن ویژگی‌ها و موارد مختلفی به چشم می‌خورند که تنها در دنیای بازی دیده می‌شوند.

یکی از همین موارد نیز «حالت گوش دادن» است که به جوئل این امکان را می‌دهد تا دشمنان پنهان شده پشت دیوار را به صورت شبح‌مانند ببیند. این ویژگی به گیمرها این امکان را می‌دهد تا از این مخفی‌کاری به نفع خود استفاده کنند.

با این حال، این ویژگی اصلا متناسب با سریال «آخرین بازمانده از ما» نیست و مطمئنا استفاده از ویژگی مشاهده کردن دشمن از پشت دیوار در این سریال بسیار مضحک و خنده‌دار به نظر می‌رسید.

این در حالی است که حتی خم شدن در سریال نیز به طور قابل‌توجهی کم شده چرا که مدیر اجرایی سریال یعنی کریگ مازن بر این باور است استفاده زیاد از حالت خمیدن در بازی برای فردی ۵۰ ساله غیر واقع بینانه بوده است.

 

The Last Of Us

 

۷. صحبت‌های میان الی و بیل

در داستان بازی «لست آو آس»، زمانی که جوئل و الی به شهر بیل می‌رسند، او همچنان زنده است. بیل با اینکه از قبل جوئل را می‌شناسد اما تاکنون الی را ندیده و همین نیز سبب شده تا رابطه بین آن‌ها در ابتدا بسیار خصمانه باشد و حتی بیل او را به دیوار دستبند می‌زند. از سوی دیگر، برخی از جالب‌ترین و خننده‌دارترین صحنه‌های بازی نیز در صحبت‌های بین الی و بیل رقم خوردند.

سریال «آخرین بازمانده از ما» با تغییر دادن سرنوشت شخصیت بیل باعث شده تا هیچگاه بیل با الی آشنا نشود و تعاملات بین آن‌ها در این سریال رقم نخورد. هر چند، در این میان صحبت‌های میان جوئل و بیل به خوبی در صحنه‌های فلش‌بک به نمایش گذاشته شدند. مطمئنا نقش‌آفرینی نیک آفرمن و بلا رمزی در مقابل یکدیگر می‌توانست در این سریال بسیار جالب و دیدنی باشد.

 

The Last Of Us

 

۸. بلوترها

بازی «لست آو آس» طیف گسترده‌ای از دشمنان را به نمایش در می‌آورد که شامل افراد آلوده و همچنین دیگر انسان‌های مهاجم است. یکی از دشمنان نادری که الی و جوئل با آن‌ها روبه‌رو می‌شوند، نوعی زامبی به نام بلوتر است.

بلوترها زمانی به وجود می‌آیند که فرد آلوده برای مدتی بسیار طولانی در معرض این عفونت قارچی قرار داشته باشد. آن‌ها بسیار خطرناک هستند و تمام بدن‌شان از قارچ سرچماقی پوشانده شده که به نوعی همانند زره عمل می‌کنند.

تاکنون، سریال «آخرین بازمانده از ما» تنها کلیکرها و رانرها را به نمایش در آورده است. با اینکه در بازی و در شهر بیل، بلوترها نشان داده شده بودند اما ظاهرا سریال از این مسئله به طور کلی عبور کرده است. هر چند، امید می‌رود که این موضوع به زودی تغییر کند چراکه احتمالا در قسمت پنجم بلوترها برای اولین بار در این سریال معرفی خواهند شد.

 

The Last Of Us

 

۹. شهر پیتزبورگ

رویدادهای قسمت چهارم سریال «آخرین بازمانده از ما» تقریبا همان روند بازی را دنبال می‌کند اما نام مکان‌ها تغییر کردند. در قسمت چهارم، جوئل و الی به سمت شهر کانزاس در حال حرکت هستند و در آن‌جا وارد کمین افرادی مهاجم می‌شوند.

آن‌ها مجبور می‌شوند تا ماشین خود را رها کنند و در مکانی سرپناه بگیرند. این در حالی است که رهبر نیروهای شورشی شهر یعنی کاتلین با بازی ملانی لینسکی سعی در دستگیری آن‌ها را دارد.

با اینکه روند این اتفاقات کاملا مشابه با بازی است اما به جای شهر کانزاس، اتفاقات بازی در شهر پیتزبورگ جریان دارد. مطمئنا تغییر مکان این رویدادها هیچ تاثیری روی روند کلی ندارد و عوامل سازنده سریال تنها به منظور راحتی به تصویر کشیدن شهر کانزاس در سریال، این کار را انجام دادند.

 

The Last Of Us

 

۱۰. بازه زمانی

بازی «لست آو آس» در سال ۲۰۱۳ میلادی عرضه شده بود و داستان آن نیز از همان سال شروع می‌شود. ابتدای سریال داستان جوئل و سارا در سال ۲۰۱۳ را روایت می‌کند و این در حالی است که پس از مرگ سارا، داستان به بیست سال بعد و سال ۲۰۳۳ میلادی پرش می‌کند. مطمئنا انجام بازی‌ای که در آینده رخ می‌دهد و در آن هیچ عنصر علمی تخیلی وجود ندارد، جالب‌توجه است.

با این حال، سریال «آخرین بازمانده از ما» شروع همه‌گیری عفونت قارچی را از سال ۲۰۰۳ میلادی به تصویر می‌کشد و ادامه اتفاقات پس از پرش زمانی را در سال ۲۰۲۳ میلادی دنبال می‌کند. این باعث می‌شود تا پرش زمانی سریال و بازی به هم اندازه یکدیگر باشند. در حقیقت، سازندگان سریال با قرار دادن داستان در سال ۲۰۲۳ سعی داشتند تا ارتباط بهتری بین بیننده‌ها با داستان ایجاد کنند چراکه بیننده با رویدادهای معاصر خود بهتر ارتباط می‌گیرد.

 

The Last Of Us

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://setareparsi.com/d/48wmn4