پنج‌شنبه 03 اسفند 1402 - 22 Feb 2024
تاریخ انتشار: 1402/06/11 18:45
اخبار اجتماعی
کد خبر: 123624

۶ راهکار برای جلوگیری از بدبو شدن لباس‌ها بعد از شست‌وشو

اگر لباس‌های شما با بوی کپک از ماشین لباسشویی بیرون می‌آیند یا اصلا بویی ندارند ممکن است تعجب کنید که چگونه می‌توانید به آن رایحه‌ای تازه بخشید. خوشبختانه، چند راه وجود دارد که می‌توانید بوی لباس خود را تقویت کنید.

راه‌های زیادی برای تقویت رایحه خوب و تازه لباس‌ها پس از شستشو وجود دارد که در این مطلب به برخی از آنها اشاره خواهیم کرد.

۱- ماشین لباسشویی خود را تمیز کنید

اولین قدم برای شستشوی لباس‌هایی که بوی خوبی دارند ماشین لباسشویی تمیز است. اگر متوجه شده‌اید که لباس‌هایتان مانند گذشته تازه نیستند ممکن است ماشین لباسشویی‌تان نیاز به تمیز کردن داشته باشد. معمولا توصیه می‌شود ماشین لباسشویی خود را حداقل یک بار در ماه یا هر ۳۰ دور تمیز کنید تا از تجمع خاک و مواد شوینده در آن جلوگیری کنید.

۲- ماشین لباسشویی را انباشته از لباس نکنید

در حالی که شما تمایل دارید تعداد بیشتری از لباس‌هایتان را برای صرفه جویی در انرژی، آب و زمان به صورت یکجا بشویید با این وجود، واقعیت آن است که هرگز نباید لباس‌های بیش از حد ظرفیت تحمل ماشین لباسشویی را در آن قرار دهید بلکه باید فضایی را برای تکان خوردن لباس‌ها درون آن باقی بگذارید. لباس‌ها را درون ماشین لباسشویی فشار ندهید و چند سانتی بالای دستگاه را خالی بگذارید.

۳- اجازه ندهید لباس‌ها به صورت خیس در ماشین لباسشویی رها شوند

لباس‌های خیس که برای مدت زمان طولانی در ماشین لباسشویی رها شده‌اند اگر به موقع بیرون آورده نشوند می‌توانند بوی کپک زدگی پیدا کنند. لباس‌های تازه شسته شده خود را فورا به خشک کن منتقل کنید تا از بوی کپک جلوگیری کنید.

۴- از نرم‌کننده پارچه استفاده کنید

استفاده از نرم کننده پارچه راهی عالی برای خوشبو کردن لباس‌هایتان است. مواد موجود در نرم کننده‌ها بر روی الیاف پارچه رسوب می‌کنند تا به مقابله با چین و چروک‌ها، کاهش استاتیک و افزودن حس نرمی هنگام لمس لباس و بخشیدن رایحه‌ای تازه به لباس‌هایتان کمک کنند.

۵- خشک کردن لباس در بیرون از خانه

به جای قرار دادن لباس‌ها در خشک کن یا آویزان کردن آن در محیط داخل خانه سعی کنید لباس‌ها را در فضای بیرون از خانه خشک کنید. خشک کردن لباس‌ها در فضای باز (احتمالا در یک روز صاف و بدون دود یا آلاینده‌های باقی مانده در هوا) به لباس‌ها بوی تازه‌ای می‌بخشد.

۶- لکه‌ها را سریعا برطرف کنید

برطرف کردن لکه‌هایی مانند عرق که بوهای ماندگاری را برجای می‌گذارند می‌تواند به بوی بهتر لباس‌های شسته شده شما بعد از تمیز کردن کمک کند.


کپی لینک کوتاه خبر: https://setareparsi.com/d/45obkq