دوشنبه 28 خرداد 1403 - 17 Jun 2024
تاریخ انتشار: 1402/01/30 09:19
سینما | رکورد زنی در سینما | رکورد 3 ساله تعداد مخاطب سینما
کد خبر: 15372

رکورد شکنی به سبک سینمای طنز | این فیلم رکورد 3 ساله تعداد مخاطب سینما شکست

​پس از ۳ سال، سینمای ایران طی روز و شب گذشته، ۱۷۳ هزار مخاطب را به خود دید که یک رکورد پساکرونایی خوب محسوب می‌شود.

در روز سه شنبه ۲۹ فروردین ماه، سینماها شاهد شلوغی و شور و هیجان مخاطبان بودند. در یک رکورد جدید، بیش از ۱۷۳ هزار نفر به سینماها رفتند که این آمار، بیشترین تعداد روزانه مخاطبان سینما در ۳ سال گذشته را نشان می‌دهد. برای این روز، ۲۵۸۵ سانس فیلم تعریف شده بود و درآمد گیشه نیز به ۴ میلیارد و ۴۹۱ میلیون تومان رسید. برخی سینماها ازجمله پردیس کورش، با تعریف چند سانس نیمه‌شب، برای پذیرایی از مخاطبان بیشتر آماده شده بودند.

 

این رکوردشکنی در شرایطی محقق شد که انتظارها برای رسیدن به چنین آماری، کاملا وجود داشت. همچنین از امروز و با اکران ۴ فیلم جدید، این انتظار وجود دارد که رکورد مخاطبان روزانه سینما، برای تعطیلات پیش‌رو و حتی سه‌شنبه هفته آینده، با گذر از این آمار، به مرز ۲۰۰ هزار نفر نزدیک شود.

این اتفاق از این منظر مهم تلقی می‌شود که اولا، برخی گمان می‌بردند که با افزایش قیمت بلیت، سینماها، درصد بسیاری از مخاطبان خود را از دست داده و با رکود مواجه می‌شوند که این‌طور نشد و ثانیا، این آمار، می‌تواند بیش از هر زمان دیگری، سینما را به دوران پیش از کرونا نزدیک کند. دورنمایی که سینمای ایران، ۳ سال به دنبال آن است و حالا این شرایط، نزدیک‌ترین نقطه برای سینمای ایران برای بازگشت به دوران پیش از کرونا محسوب می‌شود.

کمدی فسیل با ۱۲۰ هزار مخاطب، در رتبه نخست فروش روز گذشته قرار دارد. عروس خیابان فرشته با ۱۰ هزار و ۱۲۰ مخاطب، جنگ جهانی سوم با ۹۹۴۰ مخاطب، غریب با ۸۹۵۰، ملاقات خصوصی با ۸۱۵۰ و بخارست با ۶۵۷۰ مخاطب، ترکیب پرمخاطب‌ترین فیلم‌های روز گذشته را تشکیل می‌دهند.

فیلم فسیل

 

رکوردشکنی سه‌باره فسیل

فارغ از این اتفاق، کمدی فسیل، یک اتفاق بسیار خوب دیگر را نیز رقم زد و آن، نزدیک شدن به مخاطبان روزانه کمدی مطرب است. فسیل برای روز گذشته، ۱۲۰ هزار مخاطب داشت که تنها ۱۱ هزار نفر کمتر از مخاطبان شلوغ‌ترین روز نمایش مطرب به حساب می‌آید. گرچه این انتظار وجود دارد که این فیلم بتواند طی هفته‌های آینده، از ۱۳۱ هزار مخاطب روزانه نیز فراتر برود.

چالش اصلی فسیل اما گذر از مخاطبان روزانه کمدی هزارپا است. سه‌شنبه، ۱۶ مردادماه ۱۳۹۷، حدود ۱۶۰ هزار نفر به تماشای هزارپا نشستند. اگر فسیل بتواند پس از عبور از سقف مخاطبان روزانه مطرب، رکورد ۱۶۰ هزار نفری مخاطب در یک روز را پشت‌سر بگذارد، به رکورد کم‌نظیری دست پیدا می‌کند که نام این فیلم را به شکل دیگری در تاریخ سینمای ما به ثبت می‌رساند. اتفاق بزرگی که برای تحقق آن باید منتظر ماند تا ابتدا، مانع ۱۳۱ هزار نفری برداشته شود و سپس عدد ۱۶۰ هزار نفر، معنای دیگری برای فسیل پیدا خواهد کرد.

رونق امسال سینمای ایران، بیش از هر چیز، وام‌دار نمایش کمدی فسیل است که نشاط را به سینمای ایران بازگرداند و سبب شد تا افق روشنی برای گیشه امسال سینمای ملی لحاظ شود.

 

/منبع:ایرنا


کپی لینک کوتاه خبر: https://setareparsi.com/d/45ar9x