چهارشنبه 02 اسفند 1402 - 21 Feb 2024
تاریخ انتشار: 1402/01/07 04:48
گشاد کردن لبای تنگ | ترفند گشادکردن لباس | درست کردن لباس تنگ در خانه
کد خبر: 14620

ترفند جالب گشاد کردن لباس تنگ | آموزش کامل گشاد کردن لباس تنگ در 7 مرحله

با ترفندی ساده می توانید در چند مرحله لباس های تنگی که دیگر اندازه تان نیستند را گشاد کنید و دوباره از آن ها استفاده کنید.

به  گزارش ستاره پارسی: اگر دچار تغییر سایز یا افزایش وزن شده اید، این ترفند به شما این قدرت را میدهد که به سادگی با کمترین تجهیزات بتوانید لباس هایی که برایتان کوچک شده را به لباس هایی تبدیل کنید که میتوانید از آنها استفاده کنید.

اگر لباس محبوبتان را لباس شویی خراب کرده و یا اگر لباسی در مغازه ای دیده اید که بسیار جذاب بود ولی سایز شما موجود نبود و .... همه را میتوانید به سایز خودتان تبدیل کنید به صورتی که گویا از روز اول برای استایل شما دوخته شده است، پس در ادامه این بخش همراه ما باشید.

 

وسایل مورد نیاز برای گشاد کردن لباس

لباس مورد نظرتان

بشکاف

نخ و سوزن(نخ همرنگ لباس)

قیچی تیز

سوزن ته گرد

متر

اتو

مقداری پارچه(میتواند هم جنس و همرنگ لباستان باشد، میتواند متضاد رنگ لباستان باشد-نکته:اگر طرح دار است حتما از همان طرح استفاده کنید)

 

گشاد کردن لباس

 

مراحل گشاد کردن لباس تنگ

برای تغییر سایز لباسی که دارید به شکلی که در ادامه خواهیم گفت، عمل کنید:

 

مرحله اول:پشت لباس را برش بزنید

لباس را روی میز کاریا روی سطحی صاف به طوری پهن کنید که پشت لباس رو باشد،مرتبش کنید، نباید کج برش بخورد به کمک یک مترخیاطی نقطه وسط لباستان را از سمت پایین پیدا کنید و علامت بزنید، از پایین تا قسمت سرشانه را به کمک قیچی تیزبه صورت صاف برش بزنید.(سرشانه را برش نزنید)

 

مرحله دوم:لبه ها را اتو کنید

لبه های برش خورده لباس را به اندازه 1.5 سانتی متر به داخل تا کرده و اتو کنید تا صاف بایستد و بافت پارچه از لبه ها بیرون نزند.

 

گشاد کردن لباس

 

مرحله سوم:نوبت وصل پارچه به لباس است

پارچه ایی را انتخاب نمایید که بالباستان هماهنگ باشد، می توانید از لباس های قدیمیتان نیز استفاده کنید. پارچه های گیپور و توری نیز انتخاب مناسبی برای هماهنگ شدن با لباس شماست. در صورت استفاده از لباس های قدیمی می توانید با بقیه پارچه، برای قسمت پایینی لباس هم حاشیه ای بدوزید.

 

مرحله چهارم:پارچه را روی لباس سوار کنید و با سوزن ته گرد فیکس کنید

به اندازه دلخواه قسمت پشتی بریده شده لباس را باز کنید. پارچه را درمیان چاکی که روی پیراهن ایجاد کردید، بگذارید و با سوزن ته گرد فیکس کنید. در این مرحله میتوانید پرو کنید تا متوجه تن خورلباس بشوید اگر گشاد بود پارچه را کوچک تر کنید، اگر تنگ بود پارچه بیشتری اضافه کنید.

 

مرحله پنجم:بدوزید

در این مرحله می توانید با چرخ خیاطی یا با نخ و سوزن لبه های لباس را به پارچه بدوزیم. حتما از نخ هم رنگ لباس استفاده کنید و سعی کنید دوخت مرتب و صافی داشته باشید و در انتها سوزن ته گرد ها را با احتیاط از بافت پارچه خارج کنید.

 

گشاد کردن لباس

 

مرحله ششم:اضافه پارچه را برش بزنید

لباس را روی سطح صاف قرار دهید، به صورتی که پشت لباس رو باشد، شروع کنید به بریدن پارچه اضافه، مرتب برش بدهید و مراقب باشید که قسمت هایی که دوختید را قیچی نکنید. برای مرتب دیده شدن لباس یک لبه 1٫5 سانتی متری از محل دوخت، از پارچه نگه دارید و به داخل تا کنید و اتو بکشید سپس سر دوزی کنید.

 

مرحله هفتم:دکمه های را جابه جا کنید

بااستفاده از شکاف بدون آسیب به بافت پارچه دوخت دکمه ها را بشکافید و دکمه را به لبه ی آستین نزدیک تر کنید و با نخ همرنگ بدوزید،تا آستین شما آزاد تر بایستد و جای حرکت بیشتری داشته باشید.

حالا شما یک لباس زیبا دارید که آماده نشستن بر استایل شماست .شما میتوانید لباس های مورد علاقتان که کوچک شده اند را تغییر دهید وباز هم از آنها استفاده کنید.


کپی لینک کوتاه خبر: https://setareparsi.com/d/3woowd