یک‌شنبه 27 خرداد 1403 - 16 Jun 2024
تاریخ انتشار: 1399/05/14 15:39
کد خبر: 3668

ضررهای قرار دادن ماسک زیر چانه!

یک اپیدمیولوژیست گفت: ماسک خود را زیر چانه قرار ندهید به این علت که احتمال آلودگی بخش‌هایی از صورت مانند زیر چانه به ویروس کرونا وجود دارد.

حمید سوری با اشاره به اینکه استفاده از ماسک در روزهای کرونایی آداب خاصی دارد، گفت: اگر هنگام برداشتن ماسک در محیط آلوده باشیم شانس انتقال ویروس کرونا از طریق دهان، بینی و ترشحات آن‌ها افزایش پیدا می‌کند.

 

عضو کمیته کشوری کرونا افزود: وقتی که افراد هنگام صحبت یا غذا خوردن ماسک را پایین می‌آورند این احتمال وجود دارد کا به دلیل آلوده بودن نقاطی مانند چانه آلودگی به داخل ماسک کشیده شده و وارد بدن فرد شود.

 

سوری در پایان با اشاره به اینکه برخی افراد برای خوردن، آشامیدن، استراحت یا تنفس راحت‌تر، ماسک را روی چانه خود قرار می‌دهند که این امر احتمال انتقال ویروس را افزایش می‌دهد، یادآوری کرد: محوطه صورت به غیر از محدوده ماسک زده شده می‌تواند آلوده باشد به همین دلیل آوردن ماسک به قسمت چانه می‌تواند الودگی احتمالی صورت را به داخل ماسک و حتی دهان و بینی منتقل کند.

 

ستاره پارسی :انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

 

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان


کپی لینک کوتاه خبر: https://setareparsi.com/d/3w8xv3