جمعه 04 اسفند 1402 - 23 Feb 2024
تاریخ انتشار: 1399/04/06 11:44
رونمایی از سیستم عامل iOS 14 اپل؛
کد خبر: 2441

طراحی هوم اسکرین آیفون اپل ساده‌تر می شود

اپل در کنفرانس جهانی توسعه‌دهندگان سرانجام از نسخهiOS 14 خود به صورت رسمی رونمایی کرد و به معرفی و قابلیتهای جدید این سیستم عامل پرداخت.

به گزارش اختصاصی شمانیوز به نقل از سی نت، پس از مدتها انتظار و شایعات فراوان در مورد نسخه iOS 14   و قابلیتهای آن در آیفون و آی‌پاد تاچ‌ها ، سرانجام  اپل روز دوشنبه در کنفرانس سالانه توسعه دهندگان جهانی خود (WWDC) که به‌صورت آنلاین برگزار شد، با انتشار نسخهiOS 14  از صفحه نمایش و قابلیتهای جدید آیفون رونمایی کرد.

 

بر اساس گزارش سی‌نت، صفحه نمایش اصلی(هوم اسکرین) جدید طوری طراحی شده که امکان حرکت بین همه اپلیکیشن‌ها را آسان تر کرده است. همچنین صفحه جدید از وجود ویجت‌ها نیز بهره می‌برد. گفتنی است این ویجتها داده‌های بیشتری را در خود می‌گنجانند و در ابعاد مختلف قابل‌دسترس هستند همچنین امکان اضافه کردن آن‌ها به صفحه‌ هوم وجود دارد. پیش‌از‌این، کاربران گوشی آیفون‌ فقط می‌توانستند آیکون اپلیکیشن‌ها یا پوشه‌‌بندی آن‌ها را در صفحات خانگی اضافه کنند.

 

نحوه دسترسی به ویجتها در iOS 14

برای دسترسی به ویجت‌های جدید می‌توان از دو بخش  Today View و Widget Gallery استفاده کرد البته در Today View می توان ویجت‌ها را از این بخش خارج و به صفحه اصلی اضافه کرد. به محض ورود ویجت‌ها به صفحه هوم، اپ‌های موجود در صفحه به‌طور خودکار تغییرمکان داده تا جا برای ویجت موردنظر باز شود. ورود ویجتها از طریق Widget Gallery نیز قابل دسترسی هستند. کاربران می توانند ویجت‌های مورد نظر خود را با هر اندازه‌ای به صفحه هوم وارد کنند. گفتنی است ویجت جدیدی با نام Smart Stack نیز به این سیستم‌عامل اضافه شده است که به‌صورتی خودکار و طبق ساعت، اپ‌های مرتبط با زمان را نمایش می‌دهد.

 

 

سازماندهی اپلیکیشن‌های در iOS 14 با App Library

اپل در نسخه iOS 14 برنامه جدید با نام Library اضافه کرده است؛ فضایی در انتهای هوم اسکرین که تمام اپلیکیشن‌های روی دستگاه را ساده تر و به طور خودکار سازماندهی می کند. به‌لطف این برنامه  دیگر نیازی نیست تا  آیکون تمامی اپلیکیشن‌ها را روی صفحه‌ی اصلی دستگاه نگه داشت. Library این امکان را به کاربر می دهد تا  اپلیکیشن‌هایی که اغلب استفاده نمی کند را در صفحه  اصلی گوشی پنهان و بعدا در صورت نیاز آنها را در این برنامه پیدا کند .این قابلیت مناسب کسانی است که اپلیکیشن‌های بسیار زیادی روی گوشی دارند و ممکن است در بین صفحات مختلف سردرگم شوند.

 

قابلیت Library  در نگاه اول شبیهApp Drawer  یا منوی اصلی اندروید به‌نظر می‌رسد. اما این قابلیت با App Drawer تفاوت داشته و می‌تواند به‌صورتی هوشمندانه دسته‌بندی کند.

 

 

پشتیبانی از حالت Picture in Picture

نکته مهم دیگر درمورد iOS 14  ، پشتیبانی از حالت تصویر در تصویر(Picture in Picture) است که از مدتها پیش کاربران خواهان اضافه شدن آن به iOS  بودند. این قابلیت در iOS 14 شباهت‌ بسیار زیادی به قابلیتی که توسط آیپدها ارائه می‌شود دارد. قابلیت تصویر در تصویری که در سیستم‌عامل macOS وجود دارد، به این صورت است که یک پنجره شناور روی اپلیکیشن‌ها باز می‌شود و کاربر می‎تواند اندازه آن‌ها را تنظیم کند و یا این پنجره‌ها را به کناره نمایشگر منتقل کنند. گفتنی ا‌ست که این قابلیت در iOS 14 هم به همین صورت عمل خواهد کرد.

 

 

 

منبع:شمانیوز

 

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://setareparsi.com/d/3q79j2