چهارشنبه 02 اسفند 1402 - 21 Feb 2024
تاریخ انتشار: 1399/04/19 18:20
کد خبر: 2857

بازگشت به رابطه ی قبلی درست؟یا غلط؟

بسیاری از افراد با تصمیمات عجولانه رابطه عاشقانه خود را قطع می‌کنند و فوراً پشیمان می‌شوند. برخی نیز به دلایل مختلفی مانند دلتنگی، احساس تنهایی، غم و… به فکر بازگشت به رابطه می‌افتند. در این مقاله به مسائلی پرداختیم که پیش از برگشتن به رابطه قبلی باید مورد بررسی قرار بگیرند.

وقتی طرفین یک رابطه تصمیم به جدایی می‌گیرند، در آن لحظه فکر می‌کنند تصمیم خود را قاطعانه گرفته‌اند و تردیدی در درستی آن ندارند. اما گاهی بعد از گذشت مدتی از جدایی، حتی اگر با اشخاص جدیدی نیز آشنا شوند، می‌خواهند دوباره به رابطه قبلی شان باز گردند. گرایش افراد به عشق و رابطه قبلی شان ممکن است دلایل مختلفی داشته باشد که مهم ترین آن “حس علاقه” نسبت به طرف قبلی است، درواقع به قول معروف “دلشان هنوز پیش طرف قبلی زندگیشان ” است. در این مواقع ممکن است افراد در صدد پیدا کردن راهی برای بازگشت به رابطه قبلی، بازگرداندن دوست دختر یا دوست پسر قبلی و از نو ساختن همه چیز باشند. در این مواقع سوالات متعددی پیش می‌آید که آیا برگرداندن رابطه قبلی که قبلا به نقطه پایان خود رسیده کار درستی است؟ و در این صورت چطور باید این کار را انجام داد؟

 

 

درست است که مدام در ذهن خود برنامه می ریزید و نقشه می کشید تا به رابطه قبلی خود برگردید، اما آیا این کار واقعاً درست است؟ باید بدانید که تصمیم سرنوشت سازی می خواهید بگیرید. به همین دلیل، باید قبل از تلاش برای بازگشت به رابطه به این سؤالات پاسخ دهید. دلایل شما برای بازگشت دوباره به رابطه قبلی چیست؟ آیا می توانید به خوبی دلایل را بیان کنید؟ آیا همه علت های شما به صورت دسته بندی شده و واضح در ذهنتان وجود دارند؟

دلایل زیادی برای بازگشت به رابطه پس از جدایی وجود دارد. برخی از افراد احساس تنهایی می کنند. برخی دیگر فکر می کنند عجول بوده اند و درست تصمیم نگرفتند و…؛ اما مسئله این است که احساس تنهایی و رنج داشتند در این دوره کاملاً طبیعی است و نمی توان این موارد را دلایلی منطقی برای برگشتن به رابطه قبلی دانست.

 

مسلم است که شما پس از دوری از فردی که مدت ها با او بوده اید، احساس تنهایی و دلتنگی خواهید کرد و به بازگشت به رابطه فکر کنید. این احساس تنها زمانی که از معشوق خود جدا هستید، در شما ایجاد نمی شود. بلکه چیزهای مختلفی می تواند شما را دلتنگ کند. بسیاری از افراد این مسئله را فراموش می کنند.

 

با حس دلتنگی بعد از جدایی چه کنیم؟

 

پس در صورتی که فکر می کنید تنها و دلتنگ هستید و بهتر است به رابطه قبلی برگردید، بدانید که دارید تصمیم اشتباهی می گیرید. این دلایل موجه نیستند. روانشناسان نیز معتقدند به خاطر احساس تنهایی نباید وارد رابطه ای شوید زیرا اگر این تنهایی را هر فرد دیگری بتواند برایتان پر کند، به تدریج رابطه عاشقانه برایتان رنگ می بازد.

 

اگر رابطه را طرف مقابل تمام کرده باشد، فرد طرد شده احساس می کند زمانی برای کم رنگ کردن احساساتش و پس زدن معشوقش نداشته است. در این مورد حق با شما است. اگر قرار است رابطه ای پایان یابد، بهتر است با همفکری و صحبت و به صورت عاقلانه تمام شود

 

احساس غم

نکته ای که وجود دارد این است که داشتن احساس غم در این دوران طبیعی است؛ بنابراین، برای تسکین آن تنها باید تحمل کرد تا زمان، زخمی را که در شما ایجاد شده است التیام دهد. ابتدا با خود فکر کنید که چرا رابطه شما تمام شده است؟ آیا اشتباهی مرتکب شدید؟ آن اشتباه چه بوده است؟ شاید هم شریک سابق شما مرتکب اشتباهی شده بود و شما رابطه را تمام کرده اید!

 

 

شما اکنون در یک فاز هیجانی قرار دارید. جایی که تمام تصمیمات شما از روی هیجان گرفته می شود و منطقی نیستند. اگر اشتباه از شما بوده است باید دلیل منطقی برای آن بیاورید و عذرخواهی کنید. ابتدا به خود قول دهید که آن اشتباه را دیگر تکرار نمی کنید.

 

 

 

زندگی بعد از طلاق و جدایی چگونه باید باشد؟

 

عاقلانه تصمیم بگیرید؛ زیرا شما قرار است بخش دیگری از زمان زندگی خود را به فرد موردنظر اختصاص دهید و زمان از دست رفته دیگر برنمی گردد. برای تصمیم گیری درست درباره بازگشت به رابطه قبلی، بهتر است موارد زیر را انجام دهید:

 

 

تماس گرفتن ممنوع !

برای این که بتوانید درباره بازگشت به رابطه قبلی درست فکر کنید، اولین کاری که باید انجام دهید این است که هر گونه ارتباطی را با فرد قطع کنید. با او تماس نگیرید. در هیچ کدام از شبکه های اجتماعی دنبالش نکنید. عکس پروفایل تلگرام، واتس آپ و… او را چک نکنید. این کارها صرفاً شما را وابسته تر می کند و جلوی منطقی فکر کردن را می گیرد.

 

تمامی لوازمی را که از شریک سابق خود دارید از دسترس دور نگه دارید. در چنین مواقعی، انسان ها به فکر تجدید خاطرات می افتند و مدام سراغ عکس ها، هدایا و… می روند و درد خود را بیشتر می کنند. علاوه بر این، با این کارها نمی توانند درست تصمیم بگیرند.

 

شاید شما از آن دسته از افراد هستید که به نظرتان تماس گرفتن و خبر داشتن از یکدیگر بعد از قطع رابطه کار بدی نیست و مشکلی با این امر ندارید؛ اما بهتر است برای تصمیم گیری درست تا مدتی این تفکر را کنار بگذارید و به خود فضایی برای فکر کردن دهید.

 

 

رسیدن به خود

این زمان بهترین فرصت برای شما است که خودتان را پیدا کنید. بیشتر خود را بشناسید و نقاط ضعف و قوتتان را کشف کنید. نقاط قوت را توسعه دهید و نقاط ضعف را به مرور برطرف کنید. به خودتان برسید. برای خود هدیه ای بخرید و به سفر بروید. به کافه یا رستوران موردعلاقه خود بروید و غذای محبوبتان را سفارش دهید.

 

روز خود را با انرژی مثبت شروع کنید. یوگا کار کنید و مدیتیشن انجام دهید. غذای خوب و مقوی بخورید. در مجموع، به علاقه مندی های خود بیشتر توجه کنید. می دانیم که انجام این کارها در این دوران سخت است اما زانوی غم بغل گرفتن هیچ دردی را درمان نمی کند. علاوه بر این، ورزش را فراموش نکنید.

 

برای روزهای خود برنامه ریزی کنید. یک برنامه ریزی دقیق موجب می شود ارزش بیشتری برای زمان و روزهای خود قائل شوید. اهداف خود را در زندگی مشخص کنید و برای رسیدن به آن ها تلاش کنید. یادتان باشد که نیمه گمشده ای وجود ندارد و این خودتان هستید که باید خود را به کمال برسانید.

 

 

مقابله با افسردگی بعد از طلاق و جدایی از همسر

 

پس از بازگشت به رابطه قبلی چه کنیم؟

اگر به خوبی فکر کردید و در نهایت تصمیم گرفتید به رابطه قبلی خود بگردید، در ابتدا باید مواردی را رعایت کنید. یکدیگر را سؤال پیچ نکنید. در مورد گذشته عاقلانه صحبت کنید و به اشتباهات خود اعتراف کنید. درست است که پیش خودتان درباره این موارد فکر کرده اید اما اکنون زمان آن رسیده است که با همفکری هم، اهداف رابطه را مشخص کنید.

 

در همه مراحل صبور باشید. وقت آن رسیده است که نگاهی به گذشته بیندازید و مشکلات اساسی رابطه را به گفتگو بگذارید. صادق باشید. از طرف مقابل خود هم بخواهید صداقت را پیش فرض تمامی صحبت هایش بگذارد. از یکدیگر انتقاد کنید، انتقادی که سازنده باشد.

 

اگر می خواهید دوباره اشتباه نکنید و رابطه را با موفقیت پیش ببرید باید تمامی جوانب دوران قبل را با دقت و در آرامش بررسی کنید. علاوه بر این، در مورد زمان جدایی و کارهایی که در این مدت انجام داده اید، صحبت کنید.

 

اگر با فرد دیگری وارد رابطه شده بودید، حتماً به شریک فعلی خود بگویید. البته وارد جزییات نشوید. در کل، نیازی به گفتن جزییات در موارد این چنینی نیست. در ابتدا ممکن است شور و هیجان زیادی داشته باشید و مدام با یکدیگر در تماس باشید. پیشنهاد ما این است که از این پس در رابطه خود تعادل را حفظ کنید و زیاده روی نکنید.

 

 

منبع:ساعدنیوز


کپی لینک کوتاه خبر: https://setareparsi.com/d/3gqyd4