شنبه 05 اسفند 1402 - 24 Feb 2024
تاریخ انتشار: 1401/10/13 05:45
رنگ | ترکیب رنگ | ترکیب رنگ نیلی
کد خبر: 12309

آموزش ترکیب رنگ نیلی | رنگ نیلی را در دکوراسیون خانه به این شکل ست کنید

با رعایت نکاتی که به شما آموزش می دهیم ترکیب رنگ نیلی در دکوراسیون خانه را امتحان کنید.نیلی رنگ آرامش بخشی است که فضای خانه را خاص می کند.

ترکیب رنگ ها در همه حال مهم است ترکیب رنگ باعث می شود که یک مکان یا یک استایل شلخته یا مرتب بنظر برسد ترکیب رنگ لباس ترکیب رنگ خانه رنگ بسیار مهم است در ادامه در این مطلب آموزش ترکیب رنگ نیلی در خانه را قرار داده ایم.

ترکیب رنگ نیلی

نیلی رنگی خاص و آرامش بخش است که از آن برای دکوراسیون خانه، طراحی لباس، مد و ... استفاده می‌شود. امروزه رنگ نیلی در چیدمان و دکوراسیون خانه مورد استقبال بسیاری از خانواده‌ها قرار گرفته است، اما باید دقت داشته باشید که چه رنگی را با رنگ نیلی برای دکوراسیون خانه ترکیب می‌کنید.

همه چیز درباره‌ی رنگ نیلی

آموزش ترکیب رنگ نیلی | رنگ نیلی را در دکوراسیون خانه به این شکل ست کنید

این رنگ از خانواده‌ی رنگ آبی است و از ترکیب رنگ‌های آبی و آبی فیروزه‌ای به دست می‌آید. رنگ نیلی بصیرت و درک انسان را افزایش می‌دهد. جالب است بدانید که رنگ نیلی به انسان کمک می‌کند تا به درون خود دست یابد و با درونی‌ترین قسمت انسان دسترسی پیدا می‌کند و تاثیر می‌گذارند. رنگ نیلی نشانه‌های معنویت، هیجان کم و حکمت را در خود دارد و نماد آرامش است.

چه رنگ‌هایی برای ترکیب با رنگ نیلی مناسب است؟

آموزش ترکیب رنگ نیلی | رنگ نیلی را در دکوراسیون خانه به این شکل ست کنید

استفاده از رنگ نیلی در دکوراسیون خانه، اغلب مورد توجه همه قرار نمی‌گیرد. شما باید سلیقه‌ی خاص و ویژه‌ای داشته باشید و برای ترکیب رنگ‌ها با نیلی و انتخاب مبلمان و اکسسوری و چیدمان آن‌ها مطابق با رنگ نیلی و رنگ‌های همخوان با آن دقت بالایی داشته باشید، غیر از این صورت ممکن است دکوراسیون خانه خیلی رنگ جذابی نداشته باشید.

مشکی یکی از رنگ‌هایی است که می‌توان از آن برای ترکیب با رنگ نیلی استفاده کرد.

مشکی خنثی کننده‌ی رنگ روشن است و استفاده از آن در کنار نیلی می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌ها برای دکوراسیون خانه باشد. البته بعضی از افراد ممکن است رنگ مشکی را برای دکوراسیون خانه نپسندند و معتقد باشند که فضای خانه را تاریک می‌کند، اما افراد زیادی هستند که به سبک کلاسیک علاقه‌مند هستند و علاقه‌مند به ترکیب مشکی و نیلی در دکوراسیون خانه هستند.

مبلمان به رنگ نیلی

آموزش ترکیب رنگ نیلی | رنگ نیلی را در دکوراسیون خانه به این شکل ست کنید

اگر می‌خواهید از مبلمان نیلی برای چیدمان خانه استفاده کنید، بهتر است بدانید که مبلمان به رنگ نیلی در یک فضای کوچک باعث کوچک بنظر رسیدن خانه می‌شود پس سعی کنید در یک فضای باز از مبلمان نیلی رنگ به کار ببرید. شما می‌توانید در کنار رنگ نیلی از رنگ‌های طوسی روشن، مشکی و سفی هم برای رنگ مبلمانتان استفاده کنید.

شما می‌توانید با داشتن یک مبل نیلی و کوسن‌های طوسی یک دکوراسیون بی نظیر برای خانه تان به ارمغان بیاورید. نقش پارچه‌های طرح دار و راه راه نیلی و سفید یا نیلی و مشکی هم می‌تواند کمک و زیادی برای جذاب شدن دکوراسیون خانه شود.

پرده و کوسن‌های سفید و نیلی

آموزش ترکیب رنگ نیلی | رنگ نیلی را در دکوراسیون خانه به این شکل ست کنید

اگر کف خانه‌ی شما را سرامیک‌های سفید پوشش داده اند و مبلمان خانه زمینه‌ی سفید دارد، استفاده از کوسن‌های تک رنگ نیلی، تابلو‌های نیلی رنگ و پرده‌ی سفید و نیلی باعث زیبایی بسیار دکوراسیون خانه می‌شود و فضای خانه بسیار دلچسب و صمیمی می‌کند.

رنگ نیلی دیوارها

آموزش ترکیب رنگ نیلی | رنگ نیلی را در دکوراسیون خانه به این شکل ست کنید

رنگ دیوار ها در دکوراسیون نیلی خانه ، دارای اهمیت بالا و ویژه است . اگر مبلمان سفید با کوسن های نیلی دارید و یا اگر رنگ مبلمانتان دو رنگ دارد می توانید قسمتی از دیوار های خانه را رنگ نیلی کنید و یا می توانید با استفاده از کاغذ دیواری های سفید و نیلی ، نیلی و طوسی و کرمی و نیلی برای دیوار های پذیرایی و اتاق خواب استفاده کنید و فضای خانه را شیک تر و مدرن تر جلوه دهید. اما اگر مبلمان خانه اتان و پرده های نیلی رنگ دارید بهتر است دیوار های سفیدی داشته باشید تا از یکنواخت شدن رنگ دکوراسیون خانه جلوگیری کنید.


کپی لینک کوتاه خبر: https://setareparsi.com/d/3gnpn4