یک‌شنبه 31 تیر 1403 - 21 Jul 2024
تاریخ انتشار: 1399/05/08 13:57
کد خبر: 3481

6 هزار نفر از کادر درمان به کرونا مبتلا شدند

معاون انتظامی سازمان نظام پزشکی گفت: تاکنون حدود 6 هزار نفر از کادر درمان به کرونا مبتلا شده و 140 نفر از کادر درمانی شهید خدمت شده‌اند.

 علی فتاحی معاون انتظامی سازمان نظام پزشکی در نشست خبری آنلاین اظهار داشت: پزشکان در زمان جنگ تحمیلی نقش بی‌بدیلی از خود ایفا کردند و امروز در حوزه مقابله با کرونا نیز همان نقش را دارند و توانستند مورد تحسین مقام معظم رهبری قرار بگیرند.

 


اخبار روز:

 

فیلم لورفته از امیرحسین آرمان در لباس دامادی+فیلم و عکس


 

اخبار اجتماعی- وی با اشاره به شهادت تعدادی از کادر درمان در مسیر مقابله با کرونا اظهار داشت: تاکنون حدود 6 هزار نفر از کادر درمان به کرونا مبتلا شدند و 140 شهید در این مسیر تقدیم کردند؛ گروه‌های پرستاری با 22 درصد ابتلا به کرونا، پزشکان عمومی با 20 درصد و پزشکان زنان با 5 درصد در صدر بیشترین تعداد مبتلایان بوده‌اند.

 

وی با بیان اینکه در طول مدت زمان گذشته هیچوقت با کمبود نیروی انسانی مواجه نبوده‌ایم، گفت: باید مراقب باشیم که کادر درمان دچار خستگی مفرط نشوند؛ بهترین راه مقابله با کرونا، رعایت پروتکل‌های بهداشتی است؛ نباید از کرونا ترسید و واهمه داشت و باید دانست که با استفاده از ماسک می‌توان تا 95 درصد میزان شیوع بیماری را گرفت.

 

فتاحی توصیه کرد: به مردم توصیه می‌کنم رعایت پروتکل‌های بهداشتی را مد نظر قرار دهند و به پزشکان توصیه می‌کنم انتظارات و توقعات بیماران را جامه عمل بپوشانند و جهادگونه در خط مقابله با کرونا باشند؛ طبیعی است در مقابل اقدامات درمانی عوارض غیرقابل پیش بینی و پیشگیری وجود دارد و هیچ طبیبی نمی‌تواند ادعا کند که کاری را انجام می‌دهد بدون عارضه است.

 

وی افزود: میزان شکایت از کادر درمان در دنیا 3 درصد است و این رقم در کشور ما به یک درصد می‌رسد.

 

منبع:افکارنیوز


کپی لینک کوتاه خبر: https://setareparsi.com/d/3gadd3