چهارشنبه 02 اسفند 1402 - 21 Feb 2024
تاریخ انتشار: 1399/07/09 15:55
کد خبر: 5401

تحریم ها مانع ورود واکسن آنفلوآنزا به کشور شده است

نایب رییس انجمن داروسازان ایران با بیان اینکه واردات واکسن آنفلوآنزا به دلیل تحریم ها و معضل انتقال وجه به تامین کننده واکسن، با مشکل مواجه شده، در عین حال نسبت به تهیه آن از بازار آزاد هشدار داد.

تزریق واکسن آنفولانزا شما را در برابر ویروس آنفولانزای همان سال محافظت می‌کند.واکسن آنفولانزا با سرنگ تزریق می‌شود. واکسن آنفولانزا معمولاً در قسمت بازو انجام می‌گیرد. اگر تب داشته باشید، نباید واکسن دریافت کنید.اگر به مواد غذایی حاوی تخم مرغ حساسیت دارید، نمی‌توانید واکسن آنفولانزا دریافت کنید.

 

دکتر علی فاطمی درباره آخرین خبرها از زمان توزیع واکسن آنفلوانزا در داروخانه‌ها، گفت: ما در زمینه توزیع واکسن آنفلوآنزا در داروخانه‌ها هم با دانشگاه‌های علوم پزشکی و هم با معاونت‌های غذا و دارو به طور مرتب در ارتباط هستیم. تاکنون واکسن‌های آنفلوآنزایی که وارد کشور شده، در اختیار معاونت بهداشتی جهت توزیع در مراکز بهداشت قرار گفته است. معاونت‌های غذا و داروی دانشگاه‌های علوم پزشکی هنوز سهمیه‌ای دریافت نکرده‌اند که آن را در اختیار داروخانه‌ها قرار دهند.​

 

وی افزود: متاسفانه واردکنندگان واکسن آنفلوآنزا به مشکل برخورد کردند. حتی ارز مورد نیاز را هم واریز کردند، اما با مشکل انتقال وجه به تامین کننده واکسن مواجه شدند که یکی عمده ترین دلیل آن تحریم های آمریکا علیه کشور است. بر همین اساس فعلا تنها در حد همان ۲.۵ میلیون دوز، واکسن آنفلوآنزا وارد کشور شده است که آن هم برای شبکه بهداشت توزیع می‌شود.

 

 منبع:رکنا


کپی لینک کوتاه خبر: https://setareparsi.com/d/3699e3