جمعه 11 اسفند 1402 - 01 Mar 2024
تاریخ انتشار: 1399/04/01 07:20
کد خبر: 2312

مدارس و دانشگاه ها از 15شهریور ماه با رعایت نکات بهداشتی آغاز به کار می کنند

معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت با اشاره به مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا درباره بازگشایی مدارس، دانشگاه‌ها و خوابگاه‌های دانشجویی از ۱۵ شهریور ماه، گفت: پروتکل‌های بهداشتی مربوط به این موارد تدوین شده و وزارت بهداشت بر روی اجرای آن‌ها نظارت دارد.

مهندس محسن فرهادی درباره پروتکل های بهداشتی مدارس و دانشگاه ها که طبق اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا قرار است از ۱۵ شهریور ماه بازگشایی شوند، گفت: در زمینه برگزاری کلاس ها اعم از دانشجویی یا دانش آموزی، پروتکل مروبطه با همکاری متولیان مربوطه یعنی با همکاران وزارت علوم و وزارت آموزش و پرورش برای دانشگاه ها و مدارس تهیه شده است.

 

وی با بیان اینکه پیش بینی شده که به محض بازگشایی مدارس و دانشگاه ها، این پروتکل های بهداشتی نیز اجرا شود، افزود: این پروتکل ها عمدتا بر روی محورهای مربوط به رعایت بهداشت فردی، فاصله گذاری اجتماعی، گندزدایی میز و نیمکت ها و ... است. از آنجایی که باید فاصله گذاری انجام شود، این احتمال وجود دارد که تشکیل کلاس ها به صورت شیفتی باشد و تعداد کمتری از افراد را در یک کلاس قرار گیرند.

 

فرهادی ادامه داد: زیرا کلاسی که ۳۰ نفره بوده و قرار است که در این شرایط با ۱۵ نفر برگزار شود یا باید تعداد کلاس ها افزایش یابد و یا ساعت کار به صورت شیفتی مشخص شود که مدیریت این موارد با آموزش و پرورش است و مدت هاست بر روی این موضوع در حال کار کردن هستند. شاید هم برگزاری کلاس ها به صورت تلفیق حضوری و الکترونیکی باشد که همه این موارد در جلسات آتی با آموزش و پرورش نهایی می شود. نظارت بر اجرای همه این موارد هم برعهده وزارت بهداشت و هم بر عهده وزارت آموزش و پرورش است.

 

فرهادی درباره وضعیت بازگشایی خوابگاه های دانشجویی نیز گفت: برای خوابگاه های دانشجویی نیز پروتکل های مجزایی را تحت عنوان پروتکل های خوابگاهی تدوین کرده ایم. البته توصیه ما این است که تا حد ممکن از خوابگاه ها استفاده نشود و شرایطی ایجاد شود که دانشجو در شهر خودش کلاس ها را ادامه دهد. البته طبیعتا حضور برخی افراد و دانشجویان در خوابگاه ها لاجرم است که در این زمینه نیز پروتکل های بهداشتی مربوط به آن را اعلام کرده ایم و در سایت مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت بارگذاری شده اند.

 

منبع:ایسنا


کپی لینک کوتاه خبر: https://setareparsi.com/d/2lr782