شنبه 05 اسفند 1402 - 24 Feb 2024
تاریخ انتشار: 1399/10/09 18:59
کد خبر: 7836

فواید باورنکردنی نوشیدن آب پیاز

پیاز درمانی برای بسیاری از افراد موثر واقع شده است و توجه داشته باشید پیاز از ابتلا به برخی از سرطان ها پیشگیری می کند در ادامه با فواید نوشیدن آب پیاز آشنا خواهیم شد

 پیاز به خاطر داشتن گوگرد می تواند در بسیاری از موارد برای سلامتی پوست و مو مفید واقع گردد نوشیدن آب پیاز جوشیده شده برای درمان سرفه موثر است و فواید دیگری برای مو دارد که در ادامه آشنا خواهیم شد

 

فواید نوشیدن آب پیاز

نوشیدن آب پیاز جوشیده شده برای درمان سرفه موثر است.

بیشتر بدانید از مهمترین خواص آب پیاز

آب پیاز دارای طبع گرم و خشک است و خواص درمانی آن بسیار شبیه به خواص پیاز است، اما نکاتی جالب وجود دارد که به طور ویژه به خواص آب پیاز برمی‌گردد. استفاده از آب پیاز و مالیدن آن به پوست صورت برای رفع چین و چروک پوست مفید است. همچنین خوردن آب پیاز تازه همراه با آب شاهی به صورت ناشتا، برای زیبایی و شفاف شدن پوست مفید می‌باشد. مالیدن آب پیاز به موها برای درمان موخوره موثر است.

جهت درمان آب مروارید، آب پیاز را با آب لیموترش تازه مخلوط کنید و برای ۷ تا ۱۰ روز بر روی چشم ضماد کنید و یا در داخل چشم بچکانید. مقابله با غلظت خون و رقیق کردن خون از دیگر خواص آب پیاز است. همچنین مصرف آب پیاز در پیشگیری از مشکل چسبندگی پلاکت‌های خون مفید است. مصرف آب پیاز برای افراد مبتلا به کلسترول خون و تصلب شرایین مفید است.

 

فواید نوشیدن آب پیاز

 

فواید نوشیدن آب پیاز

تقویت تارهای صوتی و نرم شدن صدا از خواص آب پیاز مخلوط با کمی عسل است. همچنین استفاده از این مخلوط در طب سنتی برای کاهش مشکلات افراد مبتلا به آسم توصیه می‌شود. استفاده از آب جوشانده پیاز قبل از خواب برای رفع مشکل بی خوابی مفید است.

به منظور دفع انگل معده می‌توانید یک پیاز را در آب رنده کنید و اجازه دهید یک شب بماند. سپس صبح ناشتا، از آن میل کنید و این عمل را به مدت ۶ روز ادامه دهید. درمان خارش‌های پوستی از دیگر خواص آب پیاز است. به این منظور، مقداری آب پیاز را بر پوست مالیده و ماساژ دهید. تقویت ریه و تقویت نیروی جنسی نیز از خواص درمانی آب پیاز است.

فواید نوشیدن آب پیاز برای بدن

جالب است بدانید مخلوط آب پیاز و شیر و یا جوشانده پیاز در شیر جهت تقویت کبد مفید است. پیاز حرارت بالای بدن را کاهش می‌دهد. اگر از تب رنج می‌برید می‌توانید ورقه‌های پیاز را پیش از خواب در جوراب خود بگذارید به نحوی که با کف پای شما به خوبی در تماس باشد. این کار علاوه بر اینکه کمک می‌کند دمای بدن شما پایین بیاید سموم را از کف پای شما جذب خواهد کرد.

آب پیاز خاصیت مدر دارد و از این رو برای دفع سموم بدن مانند اوره و اسید اوریک مفید است. علاوه بر این، اثر ضد عفونی کننده مجاری ادرار و کمک به درمان ورم کلیه و حبس البول را دارد. پیاز همچنین می‌تواند ترک‌خوردگی رایج پا را بهبود دهد. کافی است ترک خوردگی ها را با ورقه‌ای از پیاز مالش دهید و پس از مدتی شاهد محو شدن تدریجی ترک خوردگی‌ها خواهید بود. آب پیاز خلط آور و دافع بلغم از بدن می‌باشد.

آب پیاز خواص ضد التهابی دارد و می‌تواند آثار سوختگی پوست را رفع کند. کافی‌ است یک ورقه تازه بریده شده از پیاز را روی موضع سوختگی به آرامی بمالید تا درد سوختگی را کم کند و بهبود آن را تسریع کند.

فواید آب پیاز

آب پیاز همچنین می‌تواند درد و آثار ناشی از گزیدگی حشرات را رفع کند که این نیز با مالیدن یک ورقه تازه پیاز روی موضع گزیدگی میسر خواهد شد. خوردن دو قاشق غذاخوری از آن، استفراغ را متوقف و احساس تهوع را کاهش می‌دهد.

استفاده از آب پیاز برای موها، باعث تحریک پیاز مو می‌شود و رشد مو را تسریع می‌کند. به این منظور، موهای خود را مرتبا به طور روزانه با آب پیاز ماساژ دهید و پیش از شستشوی موها با شامپو بگذارید مدتی روی پوست سرتان بماند. در طب سنتی از مخلوط آب پیاز، عسل و نمک و ضماد کردن آن بر پوست، برای درمان بیماری برص (بیماری که لکه‌های سفید روی پوست بدن ایجاد می‌کند)، استفاده می‌شود. اگر دچار تهوع هستید علاج شما خوردن دو قاشق غذاخوری آب پیاز است که استفراغ را متوقف و احساس تهوع را کاهش می‌دهد. نوشیدن آب پیاز همراه با عسل جهت رشد قد و اندام موثر است.

چکاندن چند قطره آب پیاز در داخل گوش، به تقویت شنوایی و جلوگیری از وزوز گوش کمک می‌کند. آب پیاز به علت داشتن مواد ضدعفونی‌کننده گوگرددار و اسیدهای مفید چون اسید سیتریک می‌تواند به بهترین وجه جوش‌های معمولی و سرسیاه صورت و نواحی بینی را ضدعفونی و سریع درمان کند.


کپی لینک کوتاه خبر: https://setareparsi.com/d/2lnd64