یک‌شنبه 31 تیر 1403 - 21 Jul 2024
تاریخ انتشار: 1402/01/30 14:21
تعرفه‌های پزشکی | قیمت تعرفه‌های پزشکی سال ۱۴۰۲
کد خبر: 15384

تعرفه‌های پزشکی سال ۱۴۰۲ | قیمت تعرفه‌های پزشکی سال ۱۴۰۲ چقدر شد؟

به طبق این تصمیم، پزشکان عمومی با سابقه کار بالای ۱۵ سال، مجاز به دریافت ۱۵ درصد بیشتر از تعرفه حق ویزیت رسمی هستند.

تصویب و اعلام جزئیات تعرفه خدمات پزشکی، تشخیصی و پرستاری سال ۱۴۰۲ با ۲۵ درصد رشد نسبت به تعرفه‌های سال گذشته، توسط هیئت وزیران صورت گرفت. برای آگاهی از جزئیات مصوبه هیئت وزیران در این خصوص، می‌توانید به جداول مصوب شده توسط هیئت وزیران مراجعه فرمایید.

بر اساس ابلاغیه هیئت وزیران مصوب ۲۹ فروردین ۱۴۰۲ در بخش خصوصی ویزیت پزشکان عمومی ۹۰ هزار تومان، ویزیت پزشک متخصص ۱۳۵ هزار تومان، ویزیت پزشک فوق‌تخصص ۱۷۲ هزار تومان، ویزیت متخصص روانپزشکی ۱۷۹ هزار تومان، ویزیت فوق تخصص روانپزشکی ۲۰۴ هزار تومان، نرخ ویزیت کارشناسان ارشد پروانه‌دار در رشته‌های پیراپزشکی ۷۳ هزار تومان و ویزیت کارشناسان این رشته‌ها ۶۳ هزار تومان تعیین شد.

مطابق این مصوبه پزشکان عمومی با سابقه بالای ۱۵ سال می توانند ۱۵ درصد بیش از تعرفه مصوبه حق ویزیت دریافت کنند.

همچنین در بخش هتلینگ بیمارستان‌های خصوصی هزینه یک شب اقامت در اتاق یک تخته بیمارستان درجه یک ۴ میلیون و ۲۶۰ هزار و ۶۰۰ تومان، اتاق دو تخته بیمارستان درجه یک ۳ میلیون و ۳۱۳ هزار و ۵۰۰ تومان، اتاق سه تخته و بیشتر بیمارستان درجه یک خصوصی ۲ میلیون و ۳۶۶ هزار و ۸۰۰ تومان، تخت سوختگی خصوصی ۷ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان، تخت ICU و CCU در بیمارستان درجه یک خصوصی ۵ میلیون و ۴۴۳ هزار و ۸۰۰ تومان تخت NICU در بیمارستان درجه یک ۸ میلیون و ۵۲۰ هزار تومان و هزینه یک شب اقامت در بخش مراقبت ویژه سوختگی در بیمارستان درجه یک خصوصی ۹ میلیون و ۴۶۶ هزار و ۹۰۰ تومان تعیین شد.

بر اساس این مصوبه سهم پرداختی بیمه‌های پایه برای خدمات سرپایی معادل ۷۰ درصد تعرفه بخش دولتی است و در بخش بستری معادل ۹۰ درصد تعرفه بخش دولتی است.

 

کپی لینک کوتاه خبر: https://setareparsi.com/d/2l5wa7