یک‌شنبه 24 تیر 1403 - 14 Jul 2024
تاریخ انتشار: 1401/11/27 17:22
سایپا
کد خبر: 13729

لیست جدید قیمتی سایپا | قیمت دو خودرو یواشکی در کارخانه گران شد

سایپا بدون سر و صدا قیمت یکی از محصولات خود را گران کرد.

به گزارش ستاره پارسیخودروسازی سایپا لیست جدید قیمتی محصولات خود در بهمن ماه را منتشر کرد. در کمال شگفتی شاهد رشد 30 میلیون تومانی پراید 151 (وانت پراید) هستیم. البته کوییک پلاس اتوماتیک نیز وانت پراید را در این افزایش قیمت همراهی کرد. سایپایی ها برای این محصول خود با گیربکس اتوماتیک 10 میلیون تومان به قیمت پیشین اضافه کردند.

در حالی که برای افزایش قیمت وانت پراید دلیلی ذکر نشده اما به نظر می رسد دلیل رشد 10 میلیون تومانی قیمت کوییک پلاس اتوماتیک روکش صندلی چرم آن باشد. کوییک پلاس اتوماتیک پیش تر با قیمت حدود 278 میلیون تومانی در لیست فروش سایپا حاضر بود. تنها خودروی کار سایپا نیز پیش تر با قیمتی نزدیک به 170 میلیون تومان برای مشتریان فاکتور می شد اما مدیران فروش سایپا قیمت این محصول خود را در بهمن ماه تا نزدیکی های 200 میلیون تومان بالا آورده اند. این اقدام در حالی از سوی سایپایی ها عملیاتی شد که از آذر ماه سال گذشته سیاست گذار خودرویی زیر هیچ مجوز افزایش قیمتی را امضا نکرده است.

 در لیست اعلام نارنجی های جاده مخصوص هفت محصول به چشم می خورد که همگی به جز وانت پراید و کوییک پلاس با گیربکس اتوماتیک با همان قیمت های پیشین برای مشتریان فاکتور خواهد شد.

لیست جدید قیمتی سایپایی ها از حضور ساینا S با قیمت نزدیک به 170 میلیون تومان، کوییک معمولی با قیمت حدود 168 میلیون تومان، کوییک S با قیمت حول و حوش 185 میلیون تومان، کوییک R با قیمتی بیش از 178 میلیون تومان، کوییک R با گیربکس اتوماتیک با قیمت حدود 288 میلیون تومان و شاهین با قیمت حدود 345 میلیون تومان حکایت می کند.البته در لیست منتشر شده توسط مدیران فروش سایپا جای انواع کوییک با مدل GX خالی است. 

با توجه به مصوبه کمیسیون تلفیق مبنی بر فروش تمام محصولات تولیدی خودروسازان روی تابلوی بورس کالا از سال آینده به نظر می رسد انتشار این قبیل لیست های قیمتی از سوی دو خودروساز بزرگ کشور در سال آینده متوقف شود. البته فراموش نکنیم چنانچه شورای رقابت اصرار به حضور در پروسه قیمت گذاری خودرو داشته باشد باز هم شاهد انتشار لیست های قیمتی از سوی ایران خودرو و سایپا خواهیم بود.


کپی لینک کوتاه خبر: https://setareparsi.com/d/2ajqy2