جمعه 04 اسفند 1402 - 23 Feb 2024
تاریخ انتشار: 1401/10/12 07:48
حقوق | افزایش حقوق | افزایش حقوق کارکنان دولت
کد خبر: 12277

افزایش حقوق کارکنان دولت در سال جدید 1402 | افزایش حقوق در لایحه بودجه سال جدید

عضو کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس از احتمال افزایش حقوق کارکنان دولت در سال آینده خبر داد.

جبار کوچکی نژاد عضو کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با اشاره به جزئیاتی از لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ درباره افزایش حقوق گفت: در لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ افزایش حقوق ۲۰ درصدی کارکنان دولت لحاظ شده است.اما ممکن است با مصوبه مجلس افزایش حقوق کارکنان دولت در سال آینده به صورت پلکانی افزایش یابد به این شکل که کارکنانی که دریافتی پایین تری دارند از افزایش حقوق بالاتر و کارکنانی که بالاترین حقوق ها را دارند از افزایش حقوق کمتری برخوردار شوند.

عضو کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس اظهار داشت: در بخش منابع ۷۰۰ هزار میلیارد تومان از محل درآمدهای مالیاتی و حدود ۲۵۰ هزار میلیارد تومان از محل درآمدهای اختصاصی دولت منابع درآمدی پیش‌بینی شده است.

کوچکی‌نژاد خاطرنشان کرد: همچنین در لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ صادرات یک میلیون و ۴۰۰ هزار بشکه نفت در روز با قیمت بشکه ای ۸۰ دلار پیش‌بینی و در نظر گرفته شده است.

وی افزود: در حوزه مصارف حدود ۳۰۰ هزار میلیارد تومان اعتبار به بخش عمرانی اختصاص یافت است.

عضو کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس اظهار داشت: در ارتباط با تامین درآمد از محل فروش اوراق طبق قانون برنامه ششم دولت باید تا صفحه ۸۰ هزار میلیارد تومان اوراق بفروشد اما اینکه بودجه ۱۴۰۲ بر اساس قانون برنامه ششم تصویب خواهد شد یا هفتم باید منتظر بمانیم تا چه سرنوشتی رقم خواهد خورد.


کپی لینک کوتاه خبر: https://setareparsi.com/d/2aewg3