شنبه 05 اسفند 1402 - 24 Feb 2024
تاریخ انتشار: 1401/10/12 09:41
آلودگی هوا | آلودگی هوا شهر ها | آلودگی هوا امروز
کد خبر: 12283

تاثیرات معکوس تعطیلات بر آلودگی هوا | آلودگی هوا با تعطیلی مدارس بیشتر شد

رییس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران بزرگ گفت :تعطیلی مدارس بر آلودگی هوا تاثیر جزئی گذاشته و همچنین حجم تردد ها در معابر اصلی و فرعی شهر تهران رو به افزایش و سنگین گزارش شده است.

باتوجه به آلودگی هوا اخیر شهر های پرجمعیت کشور مدارس استان ها را تعطیل شد. سرهنگ علی‌اصغر شریفی در خصوص وضعیت ترافیکی معابر بزرگراهی پایتخت در این ایام که آلودگی هوا برای اکثر افراد جامعه خطرناک صبح دوشنبه دوازدهم دی ماه 1401 اظهار کرد: با رصدی که امروز از معابر شهر تهران از طریق دوربین‌های کنترل ترافیک داشتیم، شاهد حجم بالای ترددها و شروع ترافیک در سطح معابر شهر تهران بودیم و افزایش آلودگی هوا همچنان ادامه دارد.

سرهنگ شریفی ادامه داد‌: بزرگراه شهید همت در مسیر غرب به شرق از جنتآباد، شهید حکیم در مسیر غرب به شرق از شهید ستاری، شیخ فضل‌الله در مسیر غرب به شرق از جناح دارای ترافیک است.

جزئیات طرح انتظامی ـ ترافیکی گرامیداشت سالگرد شهادت سردار سلیمانی در پایتخت

آلودگی هوا

وی تصریح کرد: بزرگراه صدر در مسیر شرق به غرب از نوبنیاد، بزرگراه شهید حاج قاسم سلیمانی در مسیر شرق به غرب از قبل از پل صیاد، مسیر جنوب به شمال چمران در مقطع حکیم تا همت، مسیر غرب به شرق جاده مخصوص از گلها و در مسیر غرب به شرق آزادراه از چیتگر و آزادگان بار ترافیکی صبحگاهی را شاهد هستیم.

شریفی بیان داشت: خیابان آزادی در مسیر غرب به شرق از شهیدان و جانبازان از میدان امام رضا(ع)، مسیر جنوب به شمال نواب از نهم دی دارای بار ترافیکی سنگینی هستند.

وی افزود: بزرگراه شهید زین‌الدین در مسیر شرق به غرب از صیاد، بزرگراه بابایی در مسیر شرق به غرب از بزرگراه امام علی(ع)، بزرگراه یادگار امام(ره) در مسیر جنوب به شمال از گلاب، بزرگراه امام علی(ع) در مسیر جنوب به شمال از گلشن‌دوست شاهد بار ترافیکی هستیم.

سرهنگ شریفی افزود‌: تیم‌های پلیس راهور تهران بزرگ از ابتدای صبح در تمامی تقاطع‌ها و معابر و میادین شهر تهران به‌منظور روان‌سازی و کنترل ترافیک حضور دارند و طرح جناغی‌ها به‌منظور نظم‌بخشی به بزرگراهها در حال اجراست‌.

وی گفت‌: تعطیلی مدارس تأثیر جزئی بر ترافیک شهر تهران داشته است ولی آن‌چنان که باید شاهد کاهش ترددها نبودیم.


کپی لینک کوتاه خبر: https://setareparsi.com/d/3krxa4