دوشنبه 27 فروردین 1403 - 15 Apr 2024
تاریخ انتشار: 1402/06/23 14:56
رپورتاژ آگهی/
کد خبر: 123729

تفاوت جعبه ابزار پلاستیکی و کیف ابزار

 

معمولا در هر خانه، صندوق عقب ماشین و هر کارگاه فنی؛ یک جعبه ابزار یا کیف ابزار وجود دارد. به طور کلی از انواع جعبه ابزار و کیف ابزار برای نگهداری و جابه‌جایی آسان‌تر ابزار آلات مختلف استفاده می‌‌شود. البته با اطلاع از تفاوت جعبه ابزار پلاستیکی و کیف ابزار بهتر می‌‌توانید یکی از این محصولات را برای نگهداری از ابزار آلات انتخاب کنید.

با توجه به اینکه تفاوت‌های مشخصی میان جعبه ابزار پلاستیکی و کیف ابزار وجود دارند؛ زمانی انتخاب این محصولات برای شما آسان‌تر خواهد شد که تعداد ابزار آلات، محلی که برای نگهداری جعبه ابزار یا کیف ابزار در اختیار دارید و چند عامل دیگر را نیز در نظر بگیرید. بر همین اساس در ادامه مطلب به بررسی تفاوت جعبه ابزار پلاستیکی و کیف ابزار می‌‌پردازیم.

جعبه ابزار پلاستیکی چیست؟

نگهداری از ابزارآلات دستی، جابه‌جایی آسان‌تر آن‌ها و همچنین در دسترس بودن هر یک از ابزارها نیازمند استفاده از یک جعبه ابزار کارآمد است. امروزه جعبه ابزارها در جنس‌های مختلف پلاستیکی و فلزی تولید می‌‌شوند و حتی مدل‌های متنوعی نیز دارند.

برای مثال یک جعبه ابزار پلاستیکی می‌‌تواند دستی باشد و طبقه بندی خاصی در آن وجود نداشته باشد؛ در حالی که جعبه ابزارهای طبقه بندی شده نیز تولید می‌شوند و پیدا کردن هر یک از ابزارها را آسان‌تر می‌کنند. بنابراین یک جعبه ابزار پلاستیکی خوب دارای ویژگی‌های نامبرده در ادامه مطلب است:

 • جعبه ابزار پلاستیکی باید ساختار محکمی داشته باشد و در برابر کوچک‌ترین ضربه آسیب نبیند.
 • یک جعبه ابزار پلاستیکی خوب؛ وزن سبکی دارد.
 • جابه‌جایی جعبه ابزار مناسب باید آسان باشد و فرد را با مشکل مواجه نکند.
 • طبقه بندی قسمت‌های مختلف جعبه ابزار نیز از دیگر ویژگی‌های یک جعبه ابزار خوب است.

بنابراین برای خرید جعبه ابزار پلاستیکی خوب و کارآمد بهتر است به تمام این موارد توجه کنید تا بعد از گذشت مدت زمانی کوتاه با شکستن جعبه ابزار یا حمل و نقل سخت آن مواجه نباشید.

مزایا و معایب جعبه ابزار پلاستیکی

هر یک از محصولاتی که در حوزه‌های مختلف تولید می‌‌شوند؛ دارای یک سری مزایا و معایب در کنار یکدیگر هستند. انواع جعبه ابزار پلاستیکی هم از این موضوع مجزا نیست و استفاده از آن‌ها دارای مزایای نامبرده در ادامه مطلب است:

 • دسترسی آسان به هر یک از ابزار آلات
 • جمع آوری و نگهداری بهتر ابزارها
 • جابه‌جایی آسان‌تر ابزار آلات
 • جلوگیری از وارد شدن صدمات فیزیکی ناشی از وجود ابزارآلات تیز و برنده

به این ترتیب می‌‌توانید در کمترین زمان ممکن به ابزار آلات مورد نظر خود دسترسی پیدا کرده و آن‌ها را به راحتی جابه‌جا کنید. در کنار مزایایی که جعبه ابزار پلاستیکی دارد، از معایبی نیز برخوردار است که در ادامه مطلب به آن‌ها اشاره می‌‌کنیم:

 • سنگین بودن برخی از انواع جعبه ابزار پلاستیکی
 • بزرگ و جاگیر بودن جعبه ابزار پلاستیکی
 • نامرتب بودن ابزارها در جعبه ابزارهای بدون طبقه بندی
 • جابه‌جایی سخت‌تر جعبه ابزارهای پلاستیکی سنگین و بزرگ

بر همین اساس باید با تفاوت جعبه ابزار و کیف ابزار آشنا باشید تا انتخاب و خرید هر یک از این محصولات برای شما آسان‌تر باشد.

کیف ابزار چیست؟

در کنار انواع جعبه ابزار پلاستیکی و فلزی که در مدل‌های مختلف تولید می‌‌شوند، انواع کیف ابزار هم در دسترس هستند. از کیف ابزار نیز برای نگهداری و جابه‌جایی ابزار آلات مختلف استفاده می‌‌شود، با این تفاوت که جنس پلاستیکی یا فلزی ندارد، بلکه از پارچه تولید می‌‌شود.

جنس پارچه‌های به کار رفته در تولید کیف ابزار نیز با یکدیگر متفاوت هستند، ولی هر چه قدر جنس پارچه بهتر و محکم‌تر باشد؛ کارایی بیشتری برای نگهداری از ابزارآلات دارد. برای خرید کیف ابزار مناسب نیز باید از ویژگی‌های یک کیف ابزار خوب که در ادامه مطلب به آن‌ها اشاره می‌‌کنیم، مطلع باشید:

 • جنس پارچه کیف ابزار باید محکم و مقاوم باشد.
 • کیف ابزار نباید بیش از حد سنگین باشد و جابه‌جایی آن را سخت کند.
 • یک کیف ابزار خوب باید دارای چند قسمت نگهدارنده مجزا هم باشد.

بر همین اساس می‌‌توانید معیارهای مورد نظر خود را با ویژگی‌های هر یک از انواع جعبه ابزار پلاستیکی و کیف ابزار مقایسه کرده و محصول مناسب را انتخاب کنید.

مزایا و معایب کیف ابزار

همانطور که گفتیم هر محصولی دارای یک سری مزایا و معایب در کنار یکدیگر است. از طرفی از جعبه ابزار پلاستیکی و کیف ابزار برای نگهداری و جابه‌جایی آسان‌تر ابزار آلات استفاده می‌‌شود. بنابراین هر دوی این محصولات دارای کارایی‌های مشترک هستند و انتخاب یکی از آن‌ها به نظر شخصی خریداران بستگی دارد.

همانطور که برای خرید ابزار به ویژگی‌های مختلف ابزارها، کاری که قصد انجام دادن آن را دارید و موارد این چنینی توجه می‌‌کنید؛ برای خرید کیف ابزار مناسب هم بهتر است مزایای استفاده از آن را در نظر داشته باشید:

 • سبک‌تر بودن کیف ابزار
 • جابه‌جایی آسان کیف ابزار
 • عدم نیاز به فضای بزرگ برای نگهداری از آن
 • نگهداری و جابه‌جایی آسان ابزار آلات
 • جلوگیری از وارد شدن صدمات فیزیکی ناشی از وجود ابزارهای تیز و برنده

بنابراین با انتخاب یک کیف ابزار خوب که اندازه آن با تعداد ابزارهایی که در دسترس دارید، متناسب است؛ می‌‌توانید از ابزار آلات به خوبی نگهداری کرده و به آسانی آن‌ها را جابه‌جا کنید. از طرفی کیف ابزار می‌‌تواند دارای معایب نامبرده در ادامه مطلب باشد:

 • احتمال پاره شدن کیف ابزار با ابزارهای تیز وجود دارد.
 • اغلب کیف‌های ابزار امکان چیدن ابزار آلات و مرتب بودن آن‌ها را ندارند.
 • امکان لکه شدن پارچه کیف ابزار وجود دارد.

بنابراین بهتر است به هر یک از مزایا و معایب کیف ابزار و جعبه ابزار در کنار یکدیگر توجه داشته باشید.

تفاوت جعبه ابزار پلاستیکی و کیف ابزار

همانطور که گفتیم کاربردهای هر یک از انواع مختلف جعبه ابزار پلاستیکی و کیف ابزار ؛ نگهداری، جابه‌جایی و دسترسی آسان‌تر به ابزار آلات است. البته با وجود کاربرد مشترک این محصولات، تفاوت‌هایی نیز میان آن‌ها وجود دارد که در ادامه مطلب به آن‌ها اشاره می‌‌کنیم:

ویژگی‌ها

جعبه ابزار پلاستیکی

کیف ابزار

وزن

سنگین‌تر

سبک‌تر

جنس

پلاستیک

پارچه

سهولت جابه‌جایی

سخت‌تر

آسان‌تر

مرتب بودن ابزار آلات

بیشتر

کمتر

فضای مورد نیاز

بیشتر

کمتر

انعطاف پذیری

ندارد

دارد

در پایان

با توجه به اینکه در هر خانه، کارگاه و هر محیط دیگری تعدادی ابزار وجود دارند؛ استفاده از انواع جعبه ابزار و کیف ابزار ضروری است . با استفاده از این محصولات می‌‌توانید از ابزارهای مختلف نگهداری کرده، آن‌ها را به آسانی جابه‌جا کنید و همچنین به راحتی به هر یک از ابزارها دسترسی داشته باشید. بنابراین با اطلاع از تفاوت جعبه ابزار پلاستیکی و کیف ابزار می‌‌توانید یک محصول کاربردی و متناسب با تعداد و نوع ابزار آلات مورد نظر خود را خریداری کنید. برای انتخاب و خرید جعبه ابزار و کیف ابزار با بهترین کیفیت و قیمت هم می‌‌توانید به سایت ابزارچی مراجعه کنید.


کپی لینک کوتاه خبر: https://setareparsi.com/d/2apbnl