پنج‌شنبه 03 اسفند 1402 - 22 Feb 2024
تاریخ انتشار: 1402/01/10 13:27
کد خبر: 14702

هشدار هواشناسی 10 فروردین 1402 | کولاک برف در ۲۰ استان

رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر، به دنبال دریافت هشدار سطح نارنجی از سازمان هواشناسی، استان‌هایی که تحت تاثیر کولاک برف، کاهش شدید دما، بارش برف، باران و خیزش گردوخاک قرار دارند را اعلام کرد.

رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر ، بعد از دریافت هشدار سطح نارنجی از سازمان هواشناسی ، استان‌هایی را که تحت تاثیر کولاک برف ، کاهش شدید دما، بارش برف، باران و خیزش گردوخاک قرار دارند، معرفی کرد.

صادق محمودی، با اشاره به هشدار سطح نارنجی شماره ۵ سازمان هواشناسی اظهار کرد: بر اساس این هشدار شاهد کولاک برف از روز جمعه تا شنبه (۱۱ و ۱۲ فروردین) در اردبیل، آذربایجان شرقی ، آذربایجان غربی، زنجان، کردستان، ارتفاعات در استان‌های قزوین، البرز، گیلان، مازندران، تهران، چهارمحال و بختیاری، لرستان، کرمانشاه، همدان، مرکزی، ارتفاعات شمال شرق خوزستان، خراسان شمالی، سمنان، گلستان و خراسان رضوی خواهیم بود.

وی همچنین درباره استان‌هایی که تحت تاثیر کاهش دمای شدید از جمعه تا یکشنبه (۱۱ تا ۱۳ فروردین) خواهند بود نیز توضیح داد: شمال غرب و شمال شرق کشور همچنین استان‌های سمنان، گیلان، همدان، مرکزی، قزوین، البرز و تهران تحت تاثیر این کاهش دما خواهند بود.

سرپرست سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر در ادامه افزود: بارش شدید و رگباری باران و بارش برف در مناطق سردسیر نیز از جمعه تا شنبه (۱۱ و ۱۲ فروردین) در گیلان، مازندران، کرمانشاه، لرستان، شمال و شرق خوزستان، چهارمحال و بختیاری، مرکزی، همدان، قزوین، البرز، تهران و مازندران پیش‌بینی شده است.

محمودی در پایان با اشاره به استان‌های تحت تاثیر وزش باد شدید و خیزش گردوخاک از جمعه تا شنبه (۱۱ و ۱۲ فروردین) اظهار کرد: خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، یزد، اصفهان، قم، مرکزی، تهران، البرز، قزوین، سمنان، خراسان شمالی، مرکزی، کرمان، فارس و سیستان و بلوچستان تحت تاثیر این وضعیت جوی خواهند بود.

 

کپی لینک کوتاه خبر: https://setareparsi.com/d/27qqxv