یک‌شنبه 19 آذر 1402 - 10 Dec 2023
تاریخ انتشار: 1401/11/03 17:45
زوجین امروزی
کد خبر: 12991

12 مشکل رابطه زوجین امروزی | رایج ترین اشتباهات زوجین امروزی

رایج ترین اشتباهات زوجین امروزیزوجین امروزی مشکلات و اشتباهات بیشتری نسبت به زن و شوهرهای قدیمی دارند که اغلب به دلیل رسانه ها و شبکه های اجتماعی می باشند.

رایج ترین اشتباهات زوجین امروزی کدام اند. زوجین امروزی مشکلات و اشتباهات بیشتری نسبت به زن و شوهرهای قدیمی دارند که اغلب به دلیل رسانه ها و شبکه های اجتماعی می باشند. زوجین امروزی نیاز به راهنمایی بیشتری دارند.

1. سپری کردن زمان زیاد با یکدیگر

گذراندن وقت با همسر و توجه خاص به او نباید باعث شود که شما نسبت به نیاز های وجودی خود بی اهمیت شوید و آن ها را نادیده بگیرید . گذراندن وقت زیاد با یکدیگر و ارتباط مدام از طریق پیام های متنی و ترس از تنها بودن ، باعث ایجاد فشار بیش از حد در روابط بین زوجین می ‎شود .

معمولا زوجینی که بیشتر وقت روزانه خود را به یکدیگر اختصاص می ‎دهند و دائما در ارتباط با یکدیگرند، بیشتر از بقیه زوجینی که ارتباطشان با یکدیگر در حد نرمال است دچار بی حوصلگی ، خستگی و عصبانیت های بی دلیل نسبت به یکدیگر می ‎شوند .

2. سوءتفاهم های متنی

بعضی چیز ها هرگز تغییر نمی ‎کنند :ما انسان ها معمولا مهمترین اطلاعات را از طریق ارتباط غیر کلامی ( لحن و زبان بدن ) دریافت می ‎کنیم اما امروزه، به لطف تلفن های هوشمند ، مردم وقت زیادی را صرف تلاش برای تفسیر اهداف یکدیگر از طریق یک ایموجی و یا یک پاسخ یک کلمه ای می ‎کنند .

هنگام نیاز به صحبت در مورد مسائل جدی ، پیام کوتاه فقط باعث سوء تفاهم افراد در مورد منظور طرف مقابل می ‎شود ، پس بهتر است که برای گفتگو درباره مسائل مهم و جدی زوجین به جای پیام های متنی ، از طریق تماس تلفنی و یا رو در رو به گفتگو بپردازند.

3. ترس از تصمیم گیری

بسیاری از زوج های امروز از صحبت کردن درباره مسائل و مشکلات رابطه خود گریزانند و در قبال اعمال خود مسئولیت پذیر نیستند و در برخورد با مشکلات جدی در روابط خود در تصمیم گرفتن عاجز و ناتوانند .

4. نگرانی در مورد این موضوع که نکند طرف مقابل شریک مناسبی برای من نیست

رسانه های اجتماعی و سهولت آشنایی با افراد جدید باعث شده که زوجین نسبت به انتخاب خود دچار شک و تردید شوند و دائما از خود بپرسند که آیا در انتخاب شریک زندگی خود اشتباه کردم و یا بهترین گزینه را برای خود انتخاب کردم .

5. بستگان مداخله گر

مشکلات مربوط به مهارت تصمیم گیری ، خیلی وقت ها باعث می ‎شود که اطرافیان زوجین به دنبال مشاوره در مورد نحوه عملکرد آن ها دررابطه شان باشند و به این ترتیب کنترل رفتار زوجین را به دست می ‎گیرند.

یادآوری این نکته در نمناک بسیار حائز اهمیت است که دوستان و خویشاوندان ما هیچکدام به اندازه خود ما از جزئیات رابطه ‎مان باخبر نیستند و به خوبی ما شریک زندگی خود را نمی ‎شناسند ، پس بهتر است اجازه دخالت در این زمینه را به آن ها ندهیم و خودمان به فکر حل کردن مشکلات رابطه مان باشیم.

6. به اشتراک گذاشتن بیش از حد جزئیات رابطه در رسانه های اجتماعی

کاربران رسانه های اجتماعی تمایل زیادی به اغراق در پست های خود دارند و سعی می‎کنند روابط خود را به بهترین شکل ممکن به مخاطبان خود نشان دهند و این امر باعث می ‎شود که ما در زندگی عاطفی خود احساس خلاء کنیم و در مقابل سعی کنیم که تصویر خوبی از زندگی خود به آن ها نشان دهیم . در چنین شرایطی افراد عکس هایی از مهمترین لحظات زندگی خود در رسانه های اجتماعی به اشتراک می ‎گذارند و این امر باعث از بین رفتن صمیمت بین زوجین ‎خواهد شد.

بهتر است به جای مقابله به مثل و حسادت نسبت به زندگی دیگر افراد ، به یاد داشته باشید که هر رابطه ای به روش خاص خود منحصر به فرد است و همچنین در هررابطه ای مشکلاتی وجود دارد و ما هرگز نمی ‌دانیم که در پشت صحنه داستان های عاشقانه دیگران چه چیزی پنهان شده است.

7. عدم شجاعت برای پذیرش درگیری

صحبت کردن در مورد مشکلات موجود در روابط بین زوج حتی اگر با بحث و کشمکش همراه باشد ، باز هم برای حفظ روابط زوجین مفید است زیرا باعث می ‎شود که بسیاری از سوء تفاهمات حل شود . با این حال بسیاری از زوجین از گفتگوی جدی در مورد مشکلات موجود در رابطه خود گریزانند ، حتی اگر این به معنای پایان روابط آن ها باشد .

8. حسادت ناشی از رسانه های اجتماعی

رسانه های اجتماعی مختلف ، راه های زیادی را برای خیانت پیش روی افراد قرار می‎ دهند و این باعث ایجاد حسادت در یک رابطه و ترس از خیانت می ‎شود . یک راه حل خوب برای جلوگیری از این امر آن است که زوجین فعالیت خود را در رسانه های اجتماعی به حداقل برسانند .

9. تصورات اشتباه

بسیاری از ما از آسیب دیدن در رابطه با شریک زندگی خود می ‎ترسیم و بنابراین به جای بیان احساسات واقعی خود به دنبال این هستیم که در پیام ها و رفتار خود چگونه برخورد کنیم که طرف مقابل از میزان علاقه ای که به او داریم و ترسی که برای از دست دادنش داریم باخبر نشود .

اما این کار به خودی خود اشتباه است و ممکن است که طرف مقابل دچار سوءتفاهم شود که نکند همسرش نسبت به او بی اهمیت است و به او علاقه چندانی ندارد و پس بهتر است به جای این تصورات اشتباه ، در مورد احساسات خود با یکدیگر جدی و شفاف صحبت کنیم .

10. صحبت کردن درباره نامزد یا خواستگار قبلی

در بعضی روابط ، زوجین نسبت به نامزد قبلی شریک زندگی خود حساسیت به خرج می ‎دهند و کنجکاوی های زیادی می ‎کنند که این امر ممکن است باعث بروز برخی مشکلات جدی در رابطه زوجین شود .

11. افزایش سطح توقع

رسانه های اجتماعی مختلف ممکن است باعث شوند که ما به ویژگی های ظاهری شریک زندگی خود بیش از اندازه توجه کنیم و انتظار بالایی از او داشته باشیم و در صورت وجود کم و کاستی هایی در ظاهر او نسبت به انتخاب خود دچار شک و تردید شویم .

12. دلسردی از رابطه به دلیل کاهش هیجانات

فیلم ها و رسانه های اجتماعی به ما آموخته اند که عشق همیشه همراه با هیجانات بی پایان و سرخوشی مداوم است و البته در شروع هر رابطه ای ، چنین چیزی یک امر طبیعی است اما با گذشت زمان همیشه اوضاع کمی آرام تر از قبل می ‎شود و هیجانات اندکی کاهش پیدا می ‎کنند . با این وجود برخی از زوج های امروزی با کاهش هیجان زندگی ، صبر و ایمان خود نسبت به رابطه شان را از دست می ‎دهند و دچار دلسردی می ‎شوند .


کپی لینک کوتاه خبر: https://setareparsi.com/d/4va9j4