جمعه 01 تیر 1403 - 21 Jun 2024
تاریخ انتشار: 1402/06/12 06:48
طلا | قیمت طلا
کد خبر: 123692

قیمت طلا امروز 12 شهریور 1402| مدیریت حبابی بازار سکه

طی روزهای پایانی هفته گذشته قیمت طلا و سکه به کانال قیمتی بالاتر ورود کرده بود، اما نوسانات کاهشی قیمت دلار امکان پیشروی در بازار طلا را نمی‌داد. با این حال، امروز با شروع هفته دوم شهریور، قیمت در کانال‌های بالاتر پیشروی کرد.

هر گرم طلا ۱۸ عیار در بازار روز قبل نسبت به ۳ روز پیش، با ۱۴۵۰۰ تومان افزایش، ۲,۳۴۵,۸۰۰ تومان نرخ گذاری شد.

هر مثقال طلا 18 عیار، امروز به ۱۰,۱۶۶,۰۰۰ تومان رسید که نسبت به ۳ روز پیش، افزایش ۰.۷۱ درصدی داشته است.

هر اونس طلا، امروز به ۱,۹۴۰ رسید که نسبت به ۲ روز پیش، کاهش ۰.۰۱ درصدی داشته است.

سکه امامی، امروز به ۲۸,۱۳۹,۰۰۰ تومان رسید که نسبت به ۳ روز پیش، افزایش ۰.۴۸ درصدی داشته است.

نیم سکه در بازار روز قبل نسبت به ۳ روز پیش، با ۵۰۰۰۰ تومان افزایش، ۱۵,۰۵۰,۰۰۰ تومان نرخ گذاری شد.

ربع سکه در بازار روز قبل نسبت به ۳ روز پیش، با ۱۰۰۰۰۰ تومان افزایش، ۱۰,۱۵۰,۰۰۰ تومان نرخ گذاری شد.

هر سکه گرمی در بازار روز قبل نسبت به ۳ روز پیش، با ۵۰۰۰۰ تومان افزایش، ۵,۹۵۰,۰۰۰ تومان نرخ گذاری شد.طلا

سرپیچی سکه بهار از رشد قیمت

امروز ۱۱ شهریور قیمت سکه امامی با افزایش ۱۳۳ هزار تومانی با قیمت ۲۸ میلیون و ۱۳۶ هزار تومان معامله شد. در روز جاری سکه بهار تنها قطعه‌ای بود که از روند افزایشی قیمت در بازار سکه تبعیت نکرد و کاهش محدود چهار هزار تومانی داشت. در لحظه نگارش این گزارش این قطعه با قیمت ۲۵ میلیون و ۲۹۲ هزار تومان مبادله شد.

امروز نیم‌سکه‌ افزایش ۵۰ هزار تومانی داشت و با قیمت ۱۵ میلیون و ۵۰ هزار تومان معامله شد. ربع سکه نیز با رشد ۱۰۰ هزار تومانی قیمت با رقم ۱۰ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان معامله شد. گفتنی است سکه گرمی نیز با قیمت پنج میلیون و ۹۵۰ هزار تومان معامله شد و افزایش ۵۰ هزار تومانی داشت.

مثقال یک پله رشد داشت

در روز جاری روند افزایشی قیمت طلا نسبت به افزایش قیمت سکه قابل توجه‌تر بود. هر مثقال طلا با رشد ۸۵ هزار تومانی با رقم ۱۰ میلیون و ۱۷۶ هزار تومان مبادله شد.

هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز رشد ۲۰ هزار تومانی داشت و با قیمت دو میلیون و ۳۴۹ هزار تومان معامله شد. طلای دست دوم نیز به قیمت دو میلیون ۳۱۸ هزار تومان رسید.

در یازدهمین روز از شهریور حباب سکه متناسب با قیمت قطعات سکه روند داشت. امروز حباب سکه بهار تنها قطعه‌ای بود که کاهش ۶۲ هزار تومانی داشت. حباب سکه امامی ۱۰۴ هزار تومان،‌ نیم‌سکه ۲۱ هزار تومان، ربع ۸۵ هزار تومان و سکه گرمی ۴۳ هزار تومان رشد داشتند.

قیمت طلا و سکه 12 شهریور 1402 / مدیریت حبابی بازار سکه

بازارهای مالی از ابتدای سال در شرایط رکودی به سر می‌بردند و قیمت طلا و سکه نیز از این بی‌جانی بازار مستثنی نبوده است. علاوه بر آن ماه‌های محرم و صفر نیز به این رکود دامن زده است. در یک ماه اخیر، حباب همگرایی بالایی با قیمت سکه در بازار طلا داشته است.

دیروز قیمت طلا و سکه با افزایش ۲۰۰ تومانی قیمت دلار همراه شد و در کانال‌های قیمتی بالاتر ماند. در ماه‌های گذشته تغییرات حباب سکه باعث نوسانات قیمت سکه و طلا شده است. روز گذشته نیز افزایش حباب در این بازار همگرایی بالایی با روند قیمت نشان داد.

گفتنی است دیروز انس جهانی طلا کاهش محدودی داشت و با قیمت ۱۹۴۰ دلار معامله شد اما این نوسانات افزایشی قیمت دلار بود که بازار فلز زرد را هدایت کرد. در جدول زیر قیمت طلا و انواع قطعات سکه در لحظه گشایش بازار امروز قابل مشاهده است.

کارشناسان اقتصادی همواره به نقش قیمت دلار در نوسانات محدود قیمت طلا و سکه اشاره می‌کنند و می‌گویند، سکه همیشه حباب دارد و معمولا در رشد قیمت این حباب بزرگتر می‌شود. آنها معتقدند روند قیمت در بازارهای مالی ناشی از اخبار مساعد سیاسی، انجام توافقات با کشورهای مجاور و برخی تهدیدها و بخشنامه‌های دستوری است. باید توجه داشت این نوسانات افزایشی و کاهشی در واقع از افت و خیز قیمت حباب در بازار طلا تبعیت می‌کند و ناشی از تقاضا نیست.
دیروز ۱۱ شهریور قیمت سکه امامی با افزایش ۱۳۹ هزار تومانی با قیمت ۲۸ میلیون و ۱۴۲ هزار تومان معامله شد. روز گذشته سکه بهار افزایش ۹۶ هزار تومانی داشت و با قیمت ۲۵ میلیون و ۳۹۵ هزار تومان مبادله شد.

روز قبل نیم‌سکه‌ افزایش ۱۰۰ هزار تومانی داشت و با قیمت ۱۵ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان معامله شد. ربع سکه نیز با رشد ۵۰ هزار تومانی قیمت با رقم ۱۰ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان معامله شد. گفتنی است سکه گرمی در طول معاملات دیروز افزایش ۵۰ هزار تومانی داشت اما در پایان معاملات با کاهش حباب همراه شد. این قطعه با قیمت پنج میلیون و ۹۰۰ هزار تومان معامله شد و تغییر قیمتی نداشت.

مثقال دو پله رشد داشت

روز گذشته افزایش قیمت طلا نسبت به افزایش قیمت سکه قابل توجه‌تر بود. هر مثقال طلا با رشد ۱۵۷ هزار تومانی با رقم ۱۰ میلیون و ۲۴۵ هزار تومان مبادله شد و دو پله صعود کرد.

هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز رشد ۳۶ هزار و ۵۰۰ تومانی داشت و با قیمت دو میلیون و ۳۶۵ هزار تومانی معامله شد. طلای دست دوم نیز به قیمت دو میلیون ۳۳۴ هزار تومان رسید.

در یازدهمین روز از شهریور حباب سکه متناسب با قیمت قطعات سکه روند داشت. دیروز حباب سکه گرمی و بهار کاهش‌های محدود ۴۸ و ۱۶ هزار تومانی داشتند. حباب سکه امامی ۹ هزار تومان،‌ نیم‌سکه ۳۴ هزار تومان و ربع سکه ۱۷ هزار رشد داشت.


کپی لینک کوتاه خبر: https://setareparsi.com/d/3wxbpv